Aktuality

Chovatelé prasat a drůbeže mohou do konce ledna podávat žádosti o dotaci z programu Nákazový fond. Pomůže jim to v jejich složité situaci

18. 1. 2023
K překlenutí současné tíživé situace v chovu prasat a drůbeže mohou chovatelé podávat do 31. ledna žádosti o dotace z dotačního programu 8.F. Podpora vybraných činností a opatření zaměřených proti šíření nákaz prasat a ozdravování chovů drůbeže zvýšením biologické bezpečnosti.

Nebojte se konzumace drůbežího masa a vajec

6. 1. 2023
V souvislosti s přibýváním ohnisek ptačí chřipky se množí dotazy na možnost přenosu této choroby na člověka. Někteří lidé se obávají konzumace drůbežího masa či vajec. V České republice je systém veterinárního dohledu nad bezpečností potravin velmi důkladný. Navíc nikdy nebyl potvrzen přenos této nemoci konzumací drůbežích produktů.

Ředitelem Zemského hřebčince v Tlumačově se stal Ondřej Mamica

7. 12. 2022
Ředitelem státní příspěvkové organizace Zemský hřebčinec Tlumačov se stane Ondřej Mamica. Byl vybrán v otevřeném výběrovém řízení a ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) ho jmenoval do funkce, které se ujme 1. ledna 2023.

Světový týden antimikrobiální osvěty upozorňuje na problém antimikrobiální rezistence

18. 11. 2022
Světový týden antimikrobiální osvěty, který byl vyhlášen Světovou zdravotnickou organizací (WHO) v termínu od 14. do 20. listopadu, se věnuje riziku antimikrobiální rezistence (AMR). Navíc je 18. listopad Evropským antibiotickým dnem. Antimikrobiální rezistence se týká nás všech, představuje hrozbu pro lidi, zvířata, rostliny i životní prostředí. Proto letošní téma, navržené WHO pro Světový týden…

Agrární export České republiky vzrostl v zemích, kde působí agrární diplomaté

9. 11. 2022
Obrat agrárního zahraničního obchodu (AZO), agrární vývoz i agrární dovoz vzrostly v meziročním srovnání prvních tří čtvrtletí roku 2021 a 2022 zhruba o pětinu, tj. o 20 %. Hlavním důvodem jsou celosvětově rostoucí ceny potravin, které zvyšují cenu obchodovaných produktů. I přes tato vysoká čísla je pozitivní, že trvale záporné saldo AZO ČR se prohloubilo jen o zhruba 7 % (z 31,8 mld. Kč na 34,0…

Ministerstvo zemědělství podporuje ukrajinské vědce a studenty, kteří se mohou zapojit do českého zemědělského výzkumu

27. 9. 2022
Ministerstvo zemědělství vypsalo podporu pro ukrajinské vědecké pracovníky, kteří museli opustit své domovy, a tím jim pomáhá začlenit se do českých řešitelských týmů v zemědělském výzkumu. O tuto pomoc ve výši 2,1 milionu korun zažádalo celkem 9 výzkumných organizací na 9 projektů.

Ministerstvo zemědělství připravilo národní expozici pro české producenty bioproduktů na veletrhu BIOFACH

29. 7. 2022
Ministerstvo zemědělství (MZe) už podvanácté pomáhá s prezentací českých výrobců biopotravin a bioproduktů na největším světovém veletrhu biopotravin a biokosmetiky BIOFACH v Norimberku. Letošním tématem výstavy v oblasti ekologického zemědělství bylo Organic.Climate.Resilience – Ekologická klimatická odolnost. Ministerstvo v odborných diskuzích a setkáních informovalo o aktuální situaci…

EFSA prodlužuje kampaň proti africkému moru prasat ve většině zemí EU

20. 7. 2022
Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) pokračuje v úsilí o zastavení šíření afrického moru prasat (AMP). Prodlužuje kampaň Zastavme africký mor prasat o třetí rok, druhým rokem poběží kampaň také v České republice. V ČR se podařilo v roce 2019 AMP úspěšně vymýtit, ale riziko opětovného zavlečení infekce vzhledem k aktuálnímu výskytu nákazy v sousedních zemích, jako jsou Polsko a Německo,…

Začal příjem žádostí na mimořádnou podporu pro nejvíce ohrožená zemědělská odvětví

22. 6. 2022
Zájemci o mimořádnou podporu pro producenty v zemědělských odvětvích si o ni mohou žádat od 20. června. Příjem žádostí končí 30. června 2022.

Portál eAgri, ani Portál farmáře nebudou v provozu od 1. 7. do 10. 7. 2022

1. 6. 2022
Vážení uživatelé, od 1. července od 16 hodin do 10. července 2022 do 23 hodin dojde k plánované generální odstávce systémů a aplikací Ministerstva zemědělství z důvodu nutné aktualizace.
1 2 3 ... 31

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.