Ministerstvo zemědělství usnadní výrobu dezinfekcí, dnes na to vydalo speciální výjimku

13. 3. 2020

Na nedostatek dezinfekce v českých obchodech dnes zareagovalo Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Ministerstvem financí a celníky.

Vydalo výjimku, která umožňuje lihovarům vyrobit dezinfekční přípravky z lihu denaturovaného prostředkem Bitrex. To bez souhlasu Ministerstva zemědělství legislativa neumožňuje.

MZe se rozhodlo pro vydání výjimky kvůli současné mimořádné situaci způsobené koronavirem. Cílem rozhodnutí je zvýšení dostupnosti dezinfekčních přípravků na trhu v ČR pro občany, firmy a všechny další instituce. Na základě výjimky tak budou moci lihovary zásobovat plynule trh a reagovat aktuálně na vývoj ohledně onemocnění COVID-19. Rozhodnutí platí na dobu neurčitou. MZe opatření připravilo ve spolupráci s Ministerstvem financí a Celní správou ČR. Rozhodnutí o povolení užití denaturačního prostředku je v příloze tiskové zprávy.

Přílohy

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.