přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
26.3.2015

Oslavy Velikonoc v Národním zemědělském muzeu v Praze a ve Valticích

Tisková zpráva – Dvě akce ve dvou regionech připravilo Národní zemědělské muzeum (NZM) pro své návštěvníky při příležitosti oslavy Velikonoc. V pražské centrále NZM je na tento víkend připraven program pro děti i dospělé a v jihomoravských Valticích v úterý 31. března otevřou nový muzejní pavilon. Obě akce se konají pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky.


24.3.2015

Ministr zemědělství Jurečka s podnikatelskou misí v USA – jednání ve Washingtonu

Tisková zpráva – Zastupitelský úřad Evropské unie v USA, federální ministerstvo zemědělství, Senát USA, Johns Hopkins University – to jsou místa, kde jednal ministr Marian Jurečka v první den své pracovní návštěvy Spojených států.


24.3.2015

V mezinárodní soutěži Mladí lidé v evropských lesích musí její účastníci prokázat teoretické i praktické dovednosti

Tisková zpráva – Zlepšit povědomí o významu lesů a lesnictví pro rozvoj společnosti je cílem soutěže Mladí lidé v evropských lesích (YPEF). Při soutěži, kterou vyhlásil ministr zemědělství Marian Jurečka, mají mladí lidé od 13 do 19 let navíc možnost diskutovat, spolupracovat a navazovat nové kontakty se svými evropskými vrstevníky.


20.3.2015

Ministr zemědělství Jurečka: I tak velkému trhu, jakým jsou USA, má Česká republika co nabídnout

Tisková zpráva – Představit americkým obchodníkům české potraviny a prodiskutovat možnosti vzájemné spolupráce je cílem návštěvy ministra zemědělství Mariana Jurečky do USA. Na pracovní cestě, která potrvá od 22. do 29. března, ho bude doprovázet podnikatelská mise a také zástupci Potravinářské komory ČR.


18.3.2015

Ministr zemědělství Marian Jurečka se s vinaři shodl na novele zákona, která ochrání český trh před pančovaným vínem

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Marian Jurečka a zástupci vinařů se dnes dohodli na novele zákona o vinohradnictví a vinařství. Jejím cílem je lepší kontrola nad prodejem sudového, neboli čepovaného vína. Dovezená vína se budou prodávat jen v obalech, které se nedají znovu naplnit. Prodej domácích vín bude jištěný smlouvou mezi vinařem a vinotékou.


17.3.2015

Ministerstvo zemědělství v Bruselu doporučilo zjednodušit některé podmínky u přímých plateb

Tisková zpráva – Společná zemědělská politika a možnosti jejího zjednodušení, aktuální situace a trendy v mlékárenském sektoru v EU patřily k tématům bruselského jednání Rady pro zemědělství a rybářství. Na programu měli ministři také návrh nařízení o ekologické produkci a označování ekologických produktů a problematiku mezinárodního zemědělského obchodu.


16.3.2015

Přímé platby zemědělcům nově: podpoří hospodaření s ohledem na životní prostředí, mladé i aktivní agrárníky. Ročně získají přibližně 23 miliard korun.

Tisková zpráva – Vláda dnes schválila podmínky pro poskytování přímých plateb zemědělcům připravené Ministerstvem zemědělství. Novinkou je, že na dotace bude mít nárok jen skutečně aktivní zemědělský podnikatel. Podporu získají také ti, kteří dodrží podmínky tzv. ozelenění, tedy postupy příznivé pro klima a životní prostředí. Změny začnou platit už od 1. dubna 2015.


9.3.2015

Ministr Jurečka: Zákon o významné tržní síle napomůže k rovnoprávnějšímu postavení zemědělců a potravinářů vůči obchodním řetězcům

Tisková zpráva – Vláda dnes schválila novelu zákona o významné tržní síle, která má dodavatele zemědělských a potravinářských produktů chránit před nekalými praktikami obchodních řetězců.


9.3.2015

Program rozvoje venkova pro období 2007 – 2013 končí a začíná jeho nová etapa. Letos z něj zemědělci a potravináři dostanou téměř 15 miliard korun.

Tisková zpráva – Nedávno skončilo mimořádné 22. kolo Programu rozvoje venkova (PRV) na roky 2007 až 2013. Cílem PRV je podpora venkova, zvyšování konkurenceschopnosti zemědělství, potravinářství a lesnictví, zlepšování životního prostředí a snížení negativních vlivů intenzívního zemědělského hospodaření. Nová etapa programu je naplánována do roku 2020.


6.3.2015

Ministr zemědělství Jurečka: Finální čísla výsledků českého zemědělství mě velmi potěšila

Tisková zpráva – Rekordních 22,9 miliardy korun dosáhl loni zisk českého zemědělství. Meziročně tak vzrostl o téměř 40 %. Čísla dnes zveřejnil Český statistický úřad s tím, že jde o nejlepší výsledek od roku 1998, kdy je statisticky sledován.

zobrazit po