přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
17.4.2015

Kuřecí stehenní řízky obsahovaly salmonelu

Tisková zpráva – Laboratorní vyšetření dne 16. dubna prokázalo přítomnost Salmonelly enteritidis v balených, hluboce mražených stehenních řízcích bez kosti a kůže od polského výrobce. Ještě tentýž den byl telefonicky informován provozovatel místa příchodu zásilky a bylo zahájeno stahování výrobku z tržní sítě.


16.4.2015

Zámecká pouť v pobočce Národního zemědělského muzea na zámku Kačina

Tisková zpráva – Tradiční jarní akce s názvem Zámecká pouť se koná v neděli 19. dubna na zámku Kačina u Kutné Hory. Akce, která se uskuteční od 10 do 17 hodin, zároveň zahájí turistickou sezonu.


15.4.2015

V letech 2012 - 2014 vznikla protipovodňová opatření za 8,5 miliardy korun

Tisková zpráva – Vláda dnes vzala na vědomí zprávu o plnění programů prevence před povodněmi, kterou jí předložil ministr zemědělství Marian Jurečka. Zpráva mimo jiné shrnuje výsledky posledních dvou let Programu prevence před povodněmi II Ministerstva zemědělství, který skončil koncem roku 2014. Loni začal Program prevence před povodněmi III.


15.4.2015

Ministr zemědělství Jurečka: Díky rostoucímu zájmu o biopotraviny se zvýšil celkový obrat trhu s nimi na 2,7 mld. korun

Tisková zpráva – Čechům podle Zprávy o trhu s biopotravinami v ČR, kterou vypracoval Ústav zemědělské ekonomiky a informací, chutnají biopotraviny stále více. Lidé za ně v roce 2013 utratili téměř 2 miliardy korun, což představuje nárůst o 9,5 % v porovnání s rokem 2012. Průměrná roční spotřeba na obyvatele zůstává na necelých 200 korunách. Podíl biopotravin na celkové spotřebě potravin a nápojů zůstává nízký, na úrovni 0,71 %.


14.4.2015

Vyjádření Ministerstva zemědělství k novele zákona o vinařství

Tisková zpráva – Vyjádření Ministerstva zemědělství k novele zákona o vinařství.


13.4.2015

Náměstek ministra zemědělství pro ekonomiku a informační technologie Adamec se účastní mezinárodní konference zaměřené na aktuální problémy IT ve veřejné správě

Tisková zpráva – Náměstek pro ekonomiku a informační technologie Zdeněk Adamec byl mezi hlavními řečníky 18. ročníku konference ISSS, která je zaměřená na aktuální trendy v oblasti e-governmentu a reformy veřejné správy. Akce se koná ve dnech 13. – 14. dubna 2015 v kongresovém centrum Aldis v Hradci Králové. Celý program konference doprovodí jednání zástupců veřejné správy zemí Visegrádského regionu – V4DIS (Visegrad Four for Developing Information Society).


13.4.2015

Vyjádření Ministerstva zemědělství k problematice halal porážek

Tisková zpráva – Vyjádření Ministerstva zemědělství k problematice halal porážek.


10.4.2015

Zemědělci můžou ode dneška podávat Jednotnou žádost na vybraná opatření přímých plateb. Nově je podpora více zaměřená na ekologii a mladé zemědělce

Tisková zpráva – Podpory poskytované prostřednictvím Jednotné žádosti jsou pro období 2015 – 2020 zaměřeny na šetrný přístup k životnímu prostředí, generační obměnu na venkově a na podporu odvětví nebo regionů, které čelí obtížím nebo jsou důležité z hospodářského, sociálního či environmentálního hlediska. Podmínkou pro získání dotace je, aby byl žadatel zemědělským podnikatelem, aktivním zemědělcem a obhospodařoval půdu, která je na něho evidovaná v registru zemědělské půdy LPIS.


10.4.2015

Cukráři v Národním zemědělském muzeu Praha

Tisková zpráva – Seznámit se s nejnovějšími trendy v cukrářství mohou zítra od 9 hodin návštěvníci Národního zemědělského muzea (NZM) v Praze, které pořádá Cukrářské slavnosti. Po celý den budou moci sledovat a ochutnávat práci mistrů tohoto oboru.


10.4.2015

Vyjádření Ministerstva zemědělství k množírnám psů

Tisková zpráva – Vyjádření Ministerstva zemědělství k množírnám psů.

zobrazit po