přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
18.1.2013

Ministerstvo zemědělství se účastní největšího evropského potravinářského veletrhu Grüne Woche v Berlíně

Tisková zpráva – Dnes byl zahájen mezinárodní veletrh potravinářství, zemědělství a zahradnictví Internationale Grüne Woche. Tato akce má velmi dlouhou tradici, letos se koná již 78. ročník. Česká republika zde má tradičně svou národní expozici. Výstava je určena pro odborníky, obchodníky i veřejnost a potrvá do 27. ledna. Na veletrhu se setká řada nejvyšších představitelů agrárního sektoru zemí západní, střední i východní Evropy.


15.1.2013

Informace pro vlastníky a uživatele lesů

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství upozorňuje vlastníky a uživatele lesů na změnu související s leteckou hasičskou službou.


10.1.2013

Ministerstvo zemědělství předpovídá pro letošek významný nárůst dotací

Tisková zpráva – Až na 39,6 miliardy korun by v letošním roce mohly vzrůst dotace do českého zemědělství z evropských zdrojů. Nárůst oproti loňským 34,8 miliardy korun bude vyvolán zvýšením přímých plateb a vyšší výplatou projektových prostředků z Programu rozvoje venkova (PRV).


2.1.2013

SZIF dnešním dnem přebírá zemědělské agentury

Tisková zpráva – Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) s účinností ode dneška přebírá většinu zaměstnanců a povinností Agentur pro zemědělství a venkov (AZV). Tento krok souvisí s probíhající transformací organizací podřízených Ministerstvu zemědělství za účelem zefektivnění státní správy, snížení administrativních nároků na podnikatelské subjekty a dosažení finančních úspor. K úplnému propojení SZIF a AZV dojde do konce roku 2013.


2.1.2013

Změny požadavků podmíněnosti na žadatele o poskytování vybraných podpor

Tisková zpráva – Od 1. ledna 2013 byly rozšířeny požadavky na žadatele o přímé platby, některé podpory osy II Programu rozvoje venkova (PRV) a některé podpory v rámci společné organizace trhu s vínem. Novinkou v rámci kontrol podmíněnosti jsou minimální požadavky pro ochranu telat, prasat a zvířat chovaných pro hospodářské účely. Novelou je také upraveno znění standardu GAEC 2, které stanovuje podmínky pro pěstování širokořádkových plodin na erozně ohrožených plochách.

zobrazit po