přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
21.12.2012

Státní pozemkový úřad bude řídit rozsáhlou pozemkovou agendu

Tisková zpráva – Státní pozemkový úřad (SPÚ), který bude zřízen k 1. lednu 2013, spojí agendy dosud vykonávané Pozemkovým fondem České republiky ( PF ČR) a pozemkovými úřady, které působily v okresních městech jako součásti Ministerstva zemědělství. Nová instituce je zřízena zákonem schváleným tento týden Poslaneckou sněmovnou a dnes podepsaným prezidentem Václavem Klausem.


19.12.2012

Ministerstvo zemědělství: Nová Společná zemědělská politika EU musí podporovat konkurenceschopnost evropského zemědělství

Tisková zpráva – Tématem prosincového zasedání ministrů zemědělství a rybářství EU bylo vedle každoročního vyjednávání o rybolovných kvótách i uzavření kyperského předsednictví a pokrok dosažený v projednávání reformních návrhů k budoucí podobě Společné zemědělské politiky.


19.12.2012

Stát se vzdává předkupního práva na prodané zemědělské pozemky

Tisková zpráva – Poslanecká sněmovna dnes schválením zákona o Státním pozemkovém úřadu kromě vzniku tohoto úřadu a propojení dosavadního Pozemkového fondu ČR a pozemkových úřadů vyřešila i jeden letitý problém. Ten trápil zhruba 60 tisíc majitelů zemědělské půdy, kteří po roce 1999 využili nabídky a koupili část ze zhruba 600 tisíc hektarů půdy, o jejichž prodeji zemědělcům tehdy stát rozhodl. Pozemky totiž podléhaly předkupnímu právu státu, což omezovalo vlastníky ve svobodném nakládání s majetkem, který si řádně koupili a zaplatili.


18.12.2012

Národní dotace do zemědělství budou vyšší o 630 milionů korun

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství zvýšilo rozpočet národních dotací pro letošní a příští rok celkem o 630 milionů korun. Peníze podpoří živočišnou výrobu, a to konkrétně chov prasat a drůbeže. Finanční prostředky získalo Ministerstvo zemědělství z Pozemkového fondu, což umožnil minulý týden schválený zákon.


17.12.2012

Ministr zemědělství: Kontrola lihovin je pro nás stále prioritou

Tisková zpráva – Již tři měsíce od konce zákazu prodeje lihovin jsou v ČR uváděny do oběhu pouze lihoviny, které musí být bezpečné a zdravotně nezávadné a současně musí mít doklad o původu zboží, tzv. rodokmen. Děje se tak v souladu s požadavky nařízení vlády a také mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví. Navíc byly v tomto předvánočním období na pokyn ministra zemědělství Petra Bendla zintenzivněny kontroly Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI).


17.12.2012

Ministr zemědělství Petr Bendl přijal novou Radu Vinařského fondu ČR

Tisková zpráva – Členy Rady Vinařského fondu České republiky jmenované v říjnu letošního roku dnes přijal ministr zemědělství Petr Bendl. Jedním z hlavních bodů prvního jednání nové Rady byla volba předsedy a místopředsedy.


17.12.2012

Inspektoři SZPI provedli kvůli nebezpečnému metylalkoholu 34 830 kontrol

Tisková zpráva – Zaměstnanci Státní zemědělské a potravinářské inspekce vykonali do 16. prosince 34 830 kontrol v prodejnách, u výrobců i v místech, kde se čepují rozlévané lihoviny.


13.12.2012

Publikace Ministerstva zemědělství prezentuje české produkty úspěšné na zahraničních trzích

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství vydává pravidelnou publikaci, která obsahuje podrobné informace o českém zahraničním obchodě se zemědělským a potravinářským zbožím (AZO), letos má název "Za hranice EU".


10.12.2012

Ministr zemědělství: V přechodném období je pro nás prioritou zachování plateb SAPS

Tisková zpráva – Vyjednávání o legislativním balíčku k budoucí podobě Společné zemědělské politiky (SZP) Evropské unie po roce 2013 a problematika cukerných kvót byly tématy posledního jednání kulatého stolu k evropským otázkám v zemědělství v tomto roce, které se dnes konalo na Ministerstvu zemědělství.


7.12.2012

Ministr Bendl vzkazuje spotřebitelům: Vánoční kvalitu ohlídáme

Tisková zpráva – Předvánoční období je tradičně spojené s vánočními trhy, které stejně jako například na jaře ty velikonoční, lákají charakteristickým sortimentem, potravinami a občerstvením. Mezi poctivými obchodníky se však objevují i ti, kteří chtějí zvýšeného zájmu zákazníků využít a prodávají nekvalitní zboží.

zobrazit po