přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
9.9.2010

Resort zemědělství na redukční dietě: do příštího roku zhubne o stovky úředníků

Tisková zpráva – O 140 pracovníků oproti loňskému roku se sníží stav ústředí na Těšnově a regionálních pracovišť ministerstva zemědělství. Celkově přibližně deset procent zaměstnanců odejde z podřízených organizací. Důkladnou prověrkou možných duplicit v resortních agendách, odstraněním nadbytečné byrokracie a restrukturalizací resortních organizací ministr Ivan Fuksa razantně naplňuje úsporné zadání vlády.


8.9.2010

Všecky švestky mají pecky, s některými je i zábava

Tisková zpráva – Spotřeba ovoce a zeleniny v České republice povážlivě klesá, zatímco počet dětí ohrožených obezitou nebezpečně roste. Kampaň „Ovoce do škol“ má za cíl podpořit oblibu ovoce a zeleniny mezi dětmi. Do projektu se zapojily téměř tři tisíce škol; pro všechny základní školy v Česku, kterých je přes čtyři tisíce, ministerstvo zemědělství připravilo ještě CD plné veselých vitamínových písniček „Všecky švestky mají pecky“.


3.9.2010

Plocha osetá GM kukuřicí se zmenšuje, nově se v Česku pěstují GM brambory

Tisková zpráva – I v letošním roce pokračoval v ČR klesající trend v pěstování geneticky modifikované kukuřice. Podle evidence Ministerstva zemědělství bylo letos nahlášeno celkem 4.680 hektarů ploch s GM kukuřicí, což znamená pokles o cca 28 % oproti loňskému roku.


2.9.2010

Ministři Fuksa a Drobil spojí své síly k lepší ochraně půdy a protipovodňové prevenci

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Ivan Fuksa a ministr životního prostředí Pavel Drobil dnes na společném brífinku informovali média o spolupráci obou resortů v oblasti ochrany půdy a protipovodňové prevence. Mezi jejich základní priority bude patřit změna zákona o ochraně zemědělského půdního fondu, správné dodržování standardů správné zemědělské praxe a řešení protipovodňových opatření.


1.9.2010

Novou ředitelkou odboru komunikace MZe je paní Marie Heřmánková

Tisková zpráva – Dnes byla uvedena do funkce ředitelky odboru komunikace paní Mgr. Marie Heřmánková. Bude zodpovídat za spolupráci s médii, PR činnost a propagaci ministerstva.


1.9.2010

Zahajuje tradiční MĚSÍC BIOPOTRAVIN

Tisková zpráva – Jsou biopotraviny jenom módním trendem? Co přesně znamená bio a co má společného s ekologickým zemědělstvím? Jaká jsou pravidla pro biopotraviny? Co je Měsíc biopotravin a proč je letos ve znamení biodiverzity? Odpovědi nabízí už 6. ročník tradiční akce vyhlašované ministerstvem zemědělství.


28.8.2010

Premiér a ministr zemědělství společně se zemědělci oslavili Národní dožínky

Tisková zpráva – Na tradičních Národních dožínkách v rámci agrosalonu Země živitelka oslavili předseda vlády Petr Nečas a ministr zemědělství Ivan Fuksa spolu se zemědělci výsledky jejich poctivé práce.


27.8.2010

Stanovisko ministerstva zemědělství k článkům MF Dnes týkajících se nákladů ministerstva dopravy

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Ivan Fuksa bude pozorně sledovat působení všech svých podřízených, tedy i těch, kteří přišli na úřad z ministerstva dopravy. Dosavadní výsledky práce týmu prvního náměstka Romana Bočka odpovídají jeho očekáváním.


27.8.2010

Sedmé kolo příjmu Žádostí o dotace z OP Rybářství bude spuštěno v říjnu 2010

Tisková zpráva – V rámci sedmého kola Operačního programu Rybářství budou moci žadatelé předkládat Žádosti o dotace na projekty v opatření 3.4. Pilotní projekty záměr a). Sedmé kolo příjmu žádostí z OP Rybářství bude zahájeno 18.10.2010 a ukončeno 25.10.2010 ve 13 hodin. Pravidla pro poskytování dotací na projekty v tomto opatření schválil ministr zemědělství dne 2.7.2010.


26.8.2010

Ministr Fuksa dnes v Českých Budějovicích zahájil výstavu Země živitelka

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Ivan Fuksa se dnes spolu s prezidentem České republiky Václavem Klausem zúčastnil zahájení 37. ročníku mezinárodní výstavy Země živitelka. Při té příležitosti slavnostně propůjčil zástupcům sedmi výrobců potravin certifikáty národní značky KLASA a také ocenil mladé vědecké pracovníky a nejlepší realizovaný výsledek výzkumu a vývoje v roce 2010.

zobrazit po