přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
22.10.2010

Regionfest přilákal stovky lidí. Přicházeli zvědaví, odcházeli spokojení.

Tisková zpráva – Oceněné výrobky z prvního ročníku projektu regionální potravina přilákaly na Vinohrady stovky lidí. Návštěvníci prvního Regionfestu v pátek 22. a sobotu 23. října ochutnávají to nejlepší, co nabízejí malí a střední výrobci a zemědělci ze všech regionů Čech a Moravy. Na náměstí Jiřího z Poděbrad se v pátek vypravil i ministr zemědělství Ivan Fuksa.


22.10.2010

Odborná rybářská škola ve Vodňanech dostala k jubileu nové počítače

Tisková zpráva – Střední rybářská škola ve Vodňanech letos oslavila již 90 let od svého založení. Při příležitosti významného kulatého výročí školy dnes náměstek ministra zemědělství Jiří Novák slavnostně předal řediteli školy Karlu Dubskému výpočetní techniku pro zefektivnění dalšího vzdělávání studentů.


21.10.2010

Nejlepší Regionální potraviny se představí na Regionfestu

Tisková zpráva – To nejlepší, co nabízejí malí a střední výrobci a zemědělci ze všech regionů Čech a Moravy, mohou ochutnat návštěvníci prvního Regionfestu v Praze v pátek 22. a sobotu 23. října. Na náměstí Jiřího z Poděbrad postaví své stánky výrobci ocenění v projektu Ministerstva zemědělství ČR Regionální potravina.


21.10.2010

Regionální potravina zná své vítěze ve všech krajích

Tisková zpráva – Projekt ministerstva zemědělství na podporu menších regionálních zemědělců a potravinářů ocenil v prvním roce 71 výrobků. Krajské odborné komise posuzovaly celkem 943 produktů, které se do prvního ročníku projektu přihlásily. V každé z šesti kategorií mohla komise ocenit vždy jen jeden výrobek pro daný kraj.


21.10.2010

Intenzivní spolupráce Česka a Slovenska v zemědělské oblasti pokračuje, potvrdili si to resortní ministři na dnešním jednání

Tisková zpráva – Spolupráce při získávání ochranných známek zaručené tradiční speciality a obecně kvalita potravin, Společná zemědělská politika po roce 2013 a povodňové škody. Taková byla hlavní témata jednání ministra zemědělství ČR Ivana Fuksy s jeho slovenským protějškem Zsoltem Simonem. Pokračovat tato jednání budou na setkání ministrů zemědělství zemí Visegrádské čtyřky v Bratislavě 8.-9. listopadu.


19.10.2010

Stanovisko MZe: Pozice k budoucí podobě Společné zemědělské politiky

Tisková zpráva – Pozice k budoucí podobě Společné zemědělské politiky je dokument, na jehož znění panuje shoda s nevládními organizacemi a akademickou sférou. Především jde však stále o materiál pracovní, který právě v úterý odpoledne projednával Výbor pro EU na pracovní úrovni a který bude předmětem příštích kulatých stolů k problematice EU, jež pravidelně organizuje ministr Fuksa, i dalších pracovních diskuzí. Ostré reakce se tedy míjejí účinkem, když komentují materiál, který se dále upravuje a aktualizuje, a navíc údajně opomíjené oblasti v sobě obsahuje a zabývá se jimi.


15.10.2010

Největší setkání bramborářů se koná v Havlíčkově Brodě již podvacáté

Tisková zpráva – Havlíčkův Brod v těchto dnech hostí tradiční, již 20. Bramborářské dny. Na dotacích poskytovaných MZe jde letos do bramborářského sektoru téměř čtyřicet milionů korun.


15.10.2010

Potravináři z České republiky se prezentují na veletrhu SIAL v Paříži

Tisková zpráva – Nejvýznamnější evropská přehlídka potravinářství – veletrh SIAL přivede do Paříže každé dva roky tisíce vystavovatelů. Letošní veletrh proběhne ve dnech 17. - 21. října a čeští potravináři se na něm budou prezentovat pod patronací Ministerstva zemědělství a Státního zemědělského a intervenčního fondu.


12.10.2010

Nová dozorčí rada důkladně prověří fungování Lesů ČR

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Ivan Fuksa podniká od počátku svého nástupu do funkce razantní kroky k tomu, aby Lesy České republiky přestaly být černou ovcí státní správy, která je soustavně propírána médii. Dozorčí rada Lesů ČR již dostala od ministra pokyn vypracovat audit společnosti.


12.10.2010

Mělník získá do tří let adekvátní ochranu proti povodním

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství spolu s městem Mělník se podílí na přípravě a realizaci protipovodňové ochrany města Mělník, na kterou stát poskytne dotaci ve výši 517 mil. Kč a která dokáže v dlouhodobém horizontu ochránit proti škodám majetky a životy zdejších občanů. Zemní hráze v kombinaci se stabilními protipovodňovými stěnami a mobilním hrazením ochrání 925 osob a území o výměře takřka 120 hektarů. V současnosti totiž dochází na území Mělníku ke vzniku povodňových škod již od průtoků pětileté vody, cílem protipovodňových opatření je zvýšení ochrany Mělníku ve většině lokalit proti stoleté povodni.

zobrazit po