přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
20.9.2010

Téma směřování zemědělské politiky dominuje neformálnímu setkání šéfů zemědělských resortů EU

Tisková zpráva – Belgické městečko La Hulpe ve dnech 19. - 21. září hostí neformální zasedání ministrů Rady pro zemědělství a rybářství. V rámci plenární schůze, ale i během akcí pořádaných na okraj zasedání je nosným tématem budoucí podoba Společné zemědělské politiky (SZP) po roce 2013.


17.9.2010

11. kolo příjmu žádostí z Programu rozvoje venkova odstartuje v říjnu

Tisková zpráva – Investice do lesů, Spolupráce při vývoji nových produktů, postupů a technologií, respektive inovací v potravinářství, Využívání poradenských služeb a Realizace místní rozvojové strategie – na tato opatření se zaměřuje 11. kolo příjmu žádostí Programu rozvoje venkova. Žadatelé mohou předkládat své projekty v termínu od 14. – 27. října, a to podle upravených pravidel, která například upravují preferenční kriteria a snižují administrativní nároky.


16.9.2010

Ministr Fuksa ocenil i ochutnal poctivou práci vinařů na brněnských Slavnostech vína

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Ivan Fuksa se v rámci své pracovní cesty na jižní Moravě zúčastnil prvního ročníku Slavností vína v Brně. Jde o první vinařskou akci tohoto druhu v centru moravské metropole. Cílem slavností je především představit moravská a česká vinařství, jejich nabídku vín a samozřejmě degustovat.


16.9.2010

Ministr Ivan Fuksa dnes v Brně vysvětlil svou strategii protipovodňových opatření a pozemkových úprav

Tisková zpráva – Podstatně urychlit protipovodňovou ochranu a výrazně pokročit s procesem pozemkových úprav označil ministr Fuksa za své klíčové priority již při nástupu do čela resortu zemědělství. Při své dnešní návštěvě Jihomoravského kraje se seznámil se stavem protipovodňových opatření a přiblížil, v čem vidí řešení. V tomto kraji je v různé fázi provedení 13 protipovodňových akcí ve finančním objemu 370 mil. korun.


16.9.2010

Regionální potraviny jsou v centru zájmu

Tisková zpráva – Fórum „Regionální potravina Znojmo 2010“ reaguje na rostoucí zájem veřejnosti o nákup lokálních specialit. Ministr Fuksa uvítal aktivitu regionálních výrobců a především širokou nabídku jejich výrobků. Zároveň zdůraznil přednosti regionálních potravin a vyzdvihl stoupající zájem široké veřejnosti o tyto potraviny. Podporu regionálních potravin razí už od svého jmenování.


15.9.2010

Informační systém SZIFu musí přinést úspory a spolehlivé technické řešení

Tisková zpráva – Jasné zadání dostal od ministerstva zemědělství Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) ohledně informačního systému. Primárním zájmem ministerstva zemědělství zůstává zajištění bezproblémového vyplácení evropských dotací zemědělcům. Další podmínkou případné změny je jasně doložitelná finanční úspora a zajištění vlastnických práv ministerstva zemědělství k systému. Výběrové řízení musí být otevřené a transparentní.


14.9.2010

Kontroly potravin mají být důsledné, ale ne diskrimační

Tisková zpráva – Český spotřebitel si zvykl na vysoký standard kvality a bezpečnosti potravin. Tuto jistotu je třeba zachovat, stávající kontrolní mechanismy jsou dostatečné a v souladu s evropskou legislativou. Větší informovanosti a propagaci českých potravin ze strany výrobců podle ministra Fuksy nic nebrání.


14.9.2010

V dozorčí radě Lesů ČR zasednou zkušení odborníci

Tisková zpráva – Zprůhlednit hospodaření státního podniku Lesy České republiky má za cíl obměna části dozorčí rady. Převážně ekonomický a právnický profil nové dozorčí rady zajistí podle ministra zemědělství Ivana Fuksy transparentní a ekonomicky přínosné fungování státního podniku.


14.9.2010

Titul Vesnice roku 2010 získala obec Ratměřice ze Středočeského kraje

Tisková zpráva – V rámci XVIII. Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů "Písní a tancem" v Luhačovicích proběhlo 11. září 2010 slavnostní vyhlášení výsledků letošního 16. ročníku soutěže Vesnice roku 2010. Titul Vesnice roku 2010 získala obec Ratměřice ze Středočeského kraje v konkurenci rekordního počtu 361 soutěžících obcí. Na druhém místě se umístil městys Koloveč z Plzeňského kraje a cenu za třetí místo si odnesla obec Hlavnice z Moravskoslezského kraje.


9.9.2010

Ministr Fuksa zbavuje resort zbytečné byrokracie, úspory jdou do milionů

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Ivan Fuksa dnes představil zásadní kroky ke snížení byrokratické zátěže zemědělců. Rychle se změní vyhlášky spadající do kompetence ministra. Následovat budou návrhy rozsáhlých úprav zákonů. Podstatnou změnu pak přinese slučování organizací zabývajících se kontrolou v resortu ministerstva zemědělství.


9.9.2010

Resort zemědělství na redukční dietě: do příštího roku zhubne o stovky úředníků

Tisková zpráva – O 140 pracovníků oproti loňskému roku se sníží stav ústředí na Těšnově a regionálních pracovišť ministerstva zemědělství. Celkově přibližně deset procent zaměstnanců odejde z podřízených organizací. Důkladnou prověrkou možných duplicit v resortních agendách, odstraněním nadbytečné byrokracie a restrukturalizací resortních organizací ministr Ivan Fuksa razantně naplňuje úsporné zadání vlády.


8.9.2010

Všecky švestky mají pecky, s některými je i zábava

Tisková zpráva – Spotřeba ovoce a zeleniny v České republice povážlivě klesá, zatímco počet dětí ohrožených obezitou nebezpečně roste. Kampaň „Ovoce do škol“ má za cíl podpořit oblibu ovoce a zeleniny mezi dětmi. Do projektu se zapojily téměř tři tisíce škol; pro všechny základní školy v Česku, kterých je přes čtyři tisíce, ministerstvo zemědělství připravilo ještě CD plné veselých vitamínových písniček „Všecky švestky mají pecky“.


3.9.2010

Plocha osetá GM kukuřicí se zmenšuje, nově se v Česku pěstují GM brambory

Tisková zpráva – I v letošním roce pokračoval v ČR klesající trend v pěstování geneticky modifikované kukuřice. Podle evidence Ministerstva zemědělství bylo letos nahlášeno celkem 4.680 hektarů ploch s GM kukuřicí, což znamená pokles o cca 28 % oproti loňskému roku.


2.9.2010

Ministři Fuksa a Drobil spojí své síly k lepší ochraně půdy a protipovodňové prevenci

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Ivan Fuksa a ministr životního prostředí Pavel Drobil dnes na společném brífinku informovali média o spolupráci obou resortů v oblasti ochrany půdy a protipovodňové prevence. Mezi jejich základní priority bude patřit změna zákona o ochraně zemědělského půdního fondu, správné dodržování standardů správné zemědělské praxe a řešení protipovodňových opatření.


1.9.2010

Novou ředitelkou odboru komunikace MZe je paní Marie Heřmánková

Tisková zpráva – Dnes byla uvedena do funkce ředitelky odboru komunikace paní Mgr. Marie Heřmánková. Bude zodpovídat za spolupráci s médii, PR činnost a propagaci ministerstva.


1.9.2010

Zahajuje tradiční MĚSÍC BIOPOTRAVIN

Tisková zpráva – Jsou biopotraviny jenom módním trendem? Co přesně znamená bio a co má společného s ekologickým zemědělstvím? Jaká jsou pravidla pro biopotraviny? Co je Měsíc biopotravin a proč je letos ve znamení biodiverzity? Odpovědi nabízí už 6. ročník tradiční akce vyhlašované ministerstvem zemědělství.


28.8.2010

Premiér a ministr zemědělství společně se zemědělci oslavili Národní dožínky

Tisková zpráva – Na tradičních Národních dožínkách v rámci agrosalonu Země živitelka oslavili předseda vlády Petr Nečas a ministr zemědělství Ivan Fuksa spolu se zemědělci výsledky jejich poctivé práce.


27.8.2010

Stanovisko ministerstva zemědělství k článkům MF Dnes týkajících se nákladů ministerstva dopravy

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Ivan Fuksa bude pozorně sledovat působení všech svých podřízených, tedy i těch, kteří přišli na úřad z ministerstva dopravy. Dosavadní výsledky práce týmu prvního náměstka Romana Bočka odpovídají jeho očekáváním.


27.8.2010

Sedmé kolo příjmu Žádostí o dotace z OP Rybářství bude spuštěno v říjnu 2010

Tisková zpráva – V rámci sedmého kola Operačního programu Rybářství budou moci žadatelé předkládat Žádosti o dotace na projekty v opatření 3.4. Pilotní projekty záměr a). Sedmé kolo příjmu žádostí z OP Rybářství bude zahájeno 18.10.2010 a ukončeno 25.10.2010 ve 13 hodin. Pravidla pro poskytování dotací na projekty v tomto opatření schválil ministr zemědělství dne 2.7.2010.


26.8.2010

Ministr Fuksa dnes v Českých Budějovicích zahájil výstavu Země živitelka

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Ivan Fuksa se dnes spolu s prezidentem České republiky Václavem Klausem zúčastnil zahájení 37. ročníku mezinárodní výstavy Země živitelka. Při té příležitosti slavnostně propůjčil zástupcům sedmi výrobců potravin certifikáty národní značky KLASA a také ocenil mladé vědecké pracovníky a nejlepší realizovaný výsledek výzkumu a vývoje v roce 2010.

zobrazit po