Biopaliva

Biopaliva mohou být pevná, kapalná, či plynná. Obecně jsou však pod pojmem „biopaliva“ chápána biopaliva kapalná, která představují náhradu fosilních pohonných hmot v dopravě.

Existuje celá řada biopaliv, avšak v ČR nejrozšířenějšími jsou metylester řepkového oleje (MEŘO), který se využívá jako náhrada motorové nafty, a bioetanol, který se využívá jako náhrada benzínu. Uplatňování biopaliv je možné jednak v podobě nízkoprocentních příměsí do fosilních pohonných hmot, anebo jako vysokoprocentní směsi nebo čistá biopaliva využívaná ve speciálně upravených pohonných jednotkách. V příštích letech se počítá s výrobou a využitím tzv. biopaliv II. generace, která budou vyráběna z ryze nepotravinářských surovin.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.