přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
27.2.2019

Příručka pro práci s iLPIS PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 10 MB)

Příručka popisující prostředí modernizovaného registru půdy LPIS, který byl spuštěn 26. 8. 2014 a popisuje základní ovládání aplikace LPIS. Je určena pro uživatele používající všechny internetové prohlížeče.


31.1.2019

Kreslení a výměna dat s GPS PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 4 MB)

Tato příručka navazuje na základní uživatelskou příručku LPIS – modul iLPIS, která obsahuje popis hlavních funkcionalit modulu iLPIS (dále jen „aplikace“). Cílem této příručky je seznámit uživatele s „pokročilejšími“ funkcionalitami aplikace – s nástroji kreslení a možnostmi získávání exportů prostorových dat, které lze využít například v GPS přístrojích.


30.11.2018

Eroze 2019 - příručka a další informační podklady

Dokument obsahuje příručku a další dokumenty, které metodicky vysvětlují nové eroze dle DZES 5 ve znění platném od 1.1.2019 a současně ukazují praktické postupy, jak používat LPIS k řešení této problematiky.


23.1.2017

Elektronické ohlášení změn v evidenci půdy prostřednictvím iLPIS PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 1 MB)

Tento návod popisuje základní kroky při vytvoření elektronického ohlášení změn v iLPIS a podání tohoto ohlášení na Portálu farmáře SZIF. Návod se zaměřuje na dva nejčastější druhy ohlášení: změna kultury na DPB a změna hranice DPB. Prostřednictvím elektronického ohlášení lze ohlásit také změnu uživatele a ukončení užívání DPB. Podrobné postupy k elektronickému ohlášení jsou součástí základní uživatelské příručky k iLPIS, která je dostupná v aplikaci a na Portálu farmáře eAGRI.


30.5.2016

Příručka exportů ve formátu SHP z LPIS pro farmáře DOCX Otevírá se do nového okna. (DOCX, 431 KB)

LPIS mění princip exportů ve formátu SHP pro přihlášené uživatele. Modul Datawell je postupně ukončován a nahrazován funkcionalitou na záložce Exporty. Přiložená příručka má poskytnout uživatelům návod k vytváření sestav a dále poskyje přehled exportů.


12.6.2015

Příručka pro postup dělení zemědělských parcel při zakládání osevního postupu PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 1 MB)

Příručka pro postup dělení zemědělských parcel při zakládání osevního postupu


14.8.2012

Příručka pro práci s nitrátovou směrnicí PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 1 MB)

Příručka popisuje způsoby jak nalézt informace o opatřeních nitrátové směrnice v aplikaci iLPIS (orientace v mapě, tiskové výstupy a tisky map). AKTUALIZACE srpen 2012


2.10.2011

Příručka pro ovládání nových tisků map LPIS PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 1 MB)

Příručka zahrnuje základní popis funkčnosti nových tisků map v LPIS. Po skončení pilotního provozu bude doplněna o doporučení jak správně tisknout různé typy map pro zemědělské potřeby.


26.5.2010

Manuál pro zákres umístění hnojiště PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 1 MB)

AKTUALIZOVÁNO 26.5.2010 - Příručka je určena pro zemědělce, kteří aktualizují nebo zpracovávají havarijní plán. Příručka popisuje jak vytvořit zákres plánovaného nebo skutečného polního hnojiště či trvalého skladu hnojiv, jak připravit tiskový výstup s mapkou, který by byl nakopírovatelný do havarijního plánu (uveden i návod jak kopírovat z formátu RTF).


21.2.2010

Příručka pro tisk podkladů pro nákup státní půdy PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 57 KB)

Krátký manuál pro tisk podkladů pro nákup státní půdy. Uživatel si může ověřit, za jaké období splňuje podmínku minimálního limitu užívané výměry v rámci příslušného katastrálního území.