přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Řešení problémů s otevíráním excel souborů generovaných Registry MZe po instalaci bezpečnostní aktualizace ze strany Microsoftu

21.7.2016

Instalace bezpečnostní aktualizace ze strany Microsoftu (MS16-088: Aktualizace zabezpečení pro aplikaci Excel 2010: 12. července 2016, kb-3115322) způsobuje nefunkčnost otevírání excelových souborů z aplikací IZR, Data ke stažení a EPH. Soubor se stáhne, ale Excel soubor neotevře a ukáže pouze prázdnou plochu nebo sešit. Jak postupovat je uvedeno v těle článku po kliknutí na nadpis informace.

Je možné, že obdobné problémy se mohou vyskytnout i u jiných registrů, které generují XLS soubory. Problémy jsou jak u farmářů tak i u PC OSS, které aktualizaci stáhly sami nebo došlo k jejímu potvrzení v rámci WSUS nástroje. (potvrzena je nefunkčnost v Excel verze 2010).

Řešením je provést odinstalaci výše uvedené aktualizace (a popřípadě zakázat její další automatickou instalaci) nebo provést  úpravu nastavení Excelu dle přiloženého obrázku (Menu > Soubor > Možnosti > Centrum zabezpečení > Nastavení Centra zabezpečení > Chráněné zobrazení), kdy je nutné odškrtnout označené řádky.

Nicméně toto řešení nemusí být definitivní. Instalací jiné aktualizace Excelu může se původní nastavení znovu aktivovat, takže je nutné chování Excelu sledovat a v případě nefunkčnosti zobrazení ověřit, zda Excel opět není nastavený jinak.

 

správné nastavení pro zobrazení

Nastavení zabezpečení v aplikaci Excel.

Políčka je nutné odškrtnout.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem