Implementace prostorové optimalizace na farmě

Datum akce: 27. 10. 2023 10:00 - 16:00
Místo konání:
Velké Hostěrádky
Kategorie akce: Den otevřených dveří, exkurze

Srdečně zveme na den otevřených dveří, který se uskuteční v pátek 27.10.2023 na EKOFARMĚ PROBIO s.r.o. ve Velkých Hostěrádkách.
Tématem bude implementace prostorové optimalizace na farmě.

V rámci očekávaných změn v erozní vyhlášce, u kterých bude hrát významnou roli v rámci půdoochranných technologií zmenšování pozemků v kategoriích SEO, MEO1 a MEO2, se již nyní  EKOFARMA PROBIO rozhodla pro dělení půdních bloků na menší produkční a mimoprodukční plochy. Na plochách SEO bude výměra pozemků menší než 10 ha na MEO1 a MEO2 menší než 15 ha. Ačkoli je tento krok částečně reakcí na připravovanou vyhlášku, EKOFARMA PROBIO ho podniká i z dalších ekologických důvodů, například pro podporu přirozených škůdců, omezení větrné eroze, a zadržování vody v krajině. Zvýšení efektivity práce je další z očekávaných přínosů. Přijďte se podívat na realizaci pilotního projektu připravovaného ve spolupráci s VÚMOP a CPZ/ČZU.

Dopolední blok:
•    Ing. Jiří Kapička - Význam prostorových dat pro zemědělce v kontextu erozní vyhlášky 2024+.  
návrhy řešení dělení půdních bloků ve Velkých Hostěrádkách ve vztahu k místním podmínkám
jaké jsou možnosti vytváření efektivních protierozních opatření

•    doc. Václav Brant, Ph.D. - Environmentálně technické plochy (ETP) - důležitý pilíř prostorové optimalizace půdních bloků
návrh a řešení ETP - šíře pásů s ohledem na technické prostředky farmy a místní podmínky, možnosti ozelenění
současné možnosti robotizace pro ETP
sukcese plevelů na ETP 

Odpolední blok:
•    Ing. Michael Vrána - Představení změn v dělení půdních bloků v terénu, využívání navigačních systémů, výzvy a doporučení pro praxi

V případě zájmu, prosíme o včasnou registraci na tuto akci.

Přílohy

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.