přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Vítáme Vás na webových stránkách Ústředního kontrolního
a zkušebního ústavu zemědělského, které od roku 2014 zahrnují
i rostlinolékařskou problematiku.Postavení ústavu je zakotveno v zákoně č. 147/2002 Sb., o Ústředním kontrolním a zkušebním ústavu zemědělském a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o Ústředním kontrolním a zkušebním ústavu zemědělském), ve znění pozdějších předpisů
(dále jen „zákon č. 147/2002 Sb.“).

ÚKZÚZ:

  • je zřízen Ministerstvem zemědělství ČR jako specializovaný orgán státní správy    
  • je organizační složkou státu
  • je správním úřadem.

Provádí správní řízení a vykonává jiné správní činnosti, odborné a zkušební úkony, kontrolní a dozorové činnosti v oblasti odrůdového zkušebnictví, krmiv, agrochemie, půdy a výživy rostlin, osiv a sadby pěstovaných rostlin, trvalých kultur (vinohradnictví a chmelařství), ochrany proti škodlivým organismům a v oblasti přípravků na ochranu rostlin.

Sídlo ústavu je v Brně a jeho činnost je zabezpečována na pracovištích na území celé České republiky.

Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský je držitelem certifikátu ČSN EN ISO 9001:2009 pro výkon státní správy, úřední kontroly a související zkušebnictví  v oblasti vstupů do zemědělství.


Najdete nás na sociálních sítích

iconaFB  iconaTWITTER

 

POLNÍ DEN ÚKZÚZ 2016

Seminář NRL 2016

 

Přílohy


zobrazit po
21.6.2016

Označování dřevěného obalového materiálu je nově pod právní ochranou duševního vlastnictví

Tisková zpráva – Vzhledem ke skutečnosti, že se rozmáhá neoprávněné používání značky k označování dřevěného obalového materiálu zahajuje Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský spolupráci s Celní správou České republiky na poli ochrany duševního vlastnictví při označování dřevěného obalového materiálu značkou IPPC.


Datum konání: 20.6.2016  – 24.6.2016 

Školení pracovníků firemních semenářských laboratoří

Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský Odbor osiv a sadby ve spolupráci s Českomoravskou šlechtitelskou a semenářskou asociací pořádá …


16.6.2016

Extrémní výskyt mšice broskvoňové v porostech brambor

Tisková zpráva – ÚKZÚZ při pravidelném sledování letových aktivit hospodářky významných druhů mšic zaznamenává od prvního červnového týdne zvýšený nálet mšic, který je v těchto dnech nadprůměrný. Jedná se o mimořádně extrémní počty a to hlavně u mšice broskvoňové (Myzus persicae), která je sledována pro schopnost přenášet jak neperzistentní viry brambor, tak perzistentní virus svinutky bramboru.


16.6.2016

Oznámení o vyhlášení výběrového řízení na služební místo Rada/inspektor, Oddělení kontroly zemědělských vstupů Chrastava, Odbor kontroly zemědělských vstupů PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 382 KB)


13.6.2016

Dovozy bazalky, koriandru, papriky a Chapchu z Laosu do ČR budou zadrženy

ÚKZÚZ informuje dovozce zeleniny, že Laos vyhlásil zákaz pro vývoz bazalky, koriandru, papriky a Chapchu (Piper spp.)


13.6.2016

Oznámení o vyhlášení výběrového řízení na služební místo Odborný rada/odborný referent, Oddělení koordinace kontrol, Odbor rostlinolékařské inspekce PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 499 KB)


13.6.2016

Oznámení o vyhlášení výběrového řízení na služební místo Odborný rada/inspektor - specialista, Oddělení rostlinolékařské inspekce Plzeň, Odbor rostlinolékařské inspekce PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 494 KB)9.6.2016

Seminář NRL ÚKZÚZ 2016 „Činnost NRL ÚKZÚZ pro zajištění bezpečnosti vstupů do půdy a potravinového řetězce“

Tisková zpráva – Dne 8. 6. 2016 se v prostorách Univerzitního kampusu v Brně uskutečnil seminář „Činnost NRL ÚKZÚZ pro zajištění bezpečnosti vstupů do půdy a potravinového řetězce“.


9.6.2016

Polní den ÚKZÚZ 2016 na Zkušební stanici v Chrlicích

Tisková zpráva – Dne 7. 6. 2016 se na Zkušební stanici ÚKZÚZ v Chrlicích u Brna konal Polní den ÚKZÚZ 2016, jehož hlavním tématem byly Odrůdy a udržitelné zemědělství.

zobrazit po