přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Udržitelné a odolné zemědělství - inspirace z agroekologie

Tato brožura vznikla v rámci Evropského inovačního partnerství v oblasti zemědělské produktivity a udržitelnosti (EIP-AGRI) a navazuje na práci několika pracovních skupin a seminářů EIP-AGRI. Brožura čerpá ze zkušeností a poznatků několika operačních skupin EIP-AGRI a dalších inovativních projektů a sítí, které zkoumají možnosti rozvoje zemědělsky, environmentálně a ekonomicky přínosných agroekologických postupů pro evropské zemědělství a lesnictví.

Rok vydání:2020
Tématické oblasti: Dotace a podpory, strukturální politika, Ekologické zemědělství a biopotraviny, Ochrana přírody a krajiny, obnovitelné zdroje energie, Věda, výzkum, vývoj
VydavatelServisní bod EIP-AGRI

Evropští zemědělci čelí rostoucím výzvám, mezi něž patří i dopady změny klimatu. Agroekologické přístupy jim mohou pomoci vyvinout udržitelnější a odolnější systémy zemědělského hospodaření, které budou spojovat stabilní výnosy s větší ochranou biologické rozmanitosti a lepšími ekosystémovými službami.

Agroekologické přístupy čerpají inspiraci z přírodních ekosystémů, zaměřují se na interakce mezi rostlinami, zvířaty, půdními organismy, lidmi a životním prostředím.

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem