Sedmá, osmá, devátá a desátá výzva Operačního programu Rybářství 2014 – 2020

Sedmá, osmá, devátá a desátá výzva OP Rybářství 2014–2020 bude spuštěna v dubnu 2017.

V rámci sedmé výzvy Operačního programu Rybářství 2014–2020 budou moci žadatelé předkládat Žádosti o podporu na projekty opatření:

5.1. Plány produkce - opatření je určeno na přípravu a realizaci plánů produkce a uvádění produktů na trh, jež jsou hlavním prvkem Společné organizace trhu za účelem zajištění správné funkčnosti organizace producentů a přispění k plnění cílů Společné rybářské politiky.

Podpora je určena pro organizace producentů, sdružení organizací producentů v odvětví rybolovu a akvakultury, kteří obdrželi Rozhodnutí o svém uznání od Ministerstva zemědělství ČR.

V rámci osmé výzvy Operačního programu Rybářství 2014–2020 budou moci žadatelé předkládat Žádosti o podporu na projekty opatření:

5.2., záměr a) Vytváření organizace producentů - opatření je určeno na podporu aktivit spojených se zakládáním organizace producentů nebo sdružení organizací producentů uznaných podle kapitoly II oddílu II nařízení č. 1379/2013.

Pravidla definují příjemce jako podniky akvakultury, které jsou součástí seskupení, jež požádá o uznání organizace producentů v souladu s čl. 14, oddílem II nařízení (EU) č. 1379/2013. O podporu žádá vždy jeden zakládající člen organizace producentů.

V rámci deváté výzvy Operačního programu Rybářství 2014–2020 budou moci žadatelé předkládat Žádosti o podporu na projekty opatření:

2.2. Produktivní investice do akvakultury, záměr b) Diverzifikace akvakultury -opatření je zaměřeno na podporu diverzifikace činností podniků akvakultury prostřednictvím rozvoje doplňkových aktivit s cílem dosažení výrazného posílení ekonomického potenciálu, tj. rozšíření možností a příjmů podnikatelů v akvakultuře o další formy podnikání úzce spojené s produkční činností v akvakultuře, a to za předpokladu, že doplňkové činnosti souvisí s hlavní činností podniku akvakultury, včetně cestovního ruchu s nabídkou rybaření, environmentálních služeb v oblasti akvakultury nebo vzdělávacích činností týkajících se oblasti akvakultury.

Příjemci podpory jsou mikropodniky, malé a střední podniky, které jsou podniky akvakultury s produkcí ryb vyšší než 3 tuny za rok a příjmy/výnosy z akvakultury vyššími než 50 % celkových příjmů podniku. Podpora může být poskytnuta fyzické nebo právnické osobě, jejíž příjmy pocházejí z akvakultury provozované vlastním jménem, na vlastní odpovědnost a riziko.

2.3. Podpora nových chovatelů - opatření je zaměřeno na umožnění vstupu nových subjektů do odvětví a zajištění jejich počáteční konkurenceschopnosti.

Podpora je určena pro nově začínající chovatele, kteří zřizují poprvé mikropodniky nebo malé podniky akvakultury provozované vlastním jménem, na vlastní odpovědnost a riziko a mají odpovídající odborné schopnosti a způsobilost.

Žadatel musí být nově začínajícím chovatelem, tzn., že nezahájil činnost dříve, než před 5 lety k datu podání Žádosti o podporu a současně musí splňovat tyto kvalifikační požadavky – vzdělání: absolvent školy s odborným zaměřením na rybářství, a to jak střední školy – učebního oboru s výučním listem, tak s maturitou, vyšší odborné školy nebo vysoké školy, osoba po získání úplné profesní kvalifikace se zaměřením na rybářství[1], nebo alespoň 5 let praxe v oboru (doložené potvrzením zaměstnavatele, nebo bude započteno podnikání v oboru na vlastní jméno a odpovědnost).

Podpora může být poskytnuta fyzické nebo právnické osobě (v případě, že bude žadatelem/příjemcem právnická osoba, musí být vlastněna ze 100 % fyzickou osobou, která bude splňovat požadované kvalifikační požadavky).

5.2., záměr b) Propagační kampaně - opatření je zaměřeno na přípravu strategie a realizaci regionálních nebo celostátních komunikačních a propagačních kampaní o produktech akvakultury a jiných komunikačních kampaní, zlepšujících povědomí veřejnosti o odvětví rybolovu a akvakultury. Dále pořádání konferencí a seminářů, pořádání a účast na veletrzích, výstavách a vydávání odborných publikací.

Podpora je určena pro tyto subjekty:

  • Mikropodniky, malé, střední a velké podniky, které jsou podniky akvakultury. Podpora může být poskytnuta fyzické nebo právnické osobě, jejíž příjmy pocházejí z akvakultury provozované vlastním jménem, na vlastní odpovědnost a riziko.

  • Vzdělávací subjekty a školní podniky v odvětví rybářství.

  • Výzkumné ústavy se zaměřením na rybářství.

  • Rybářské sdružení.

  • Hlavní spolek rybářského svazu a pobočné spolky rybářských svazů.

V rámci desáté výzvy Operačního programu Rybářství 2014–2020 budou moci žadatelé předkládat Žádosti o podporu na projekty opatření:

3.1. Shromažďování údajů - opatření je zaměřeno na zlepšení shromažďování údajů, jejich správy a výkaznictví. Opatření je vázáno na požadavky, které pro ČR vznikají z  nového nařízení ES, které aktualizovalo nařízení ES  č. 762/2008 a č. 199/2008, včetně prováděcích předpisů v ČR. Jedná se o NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) o vytvoření rámce Unie pro shromažďování, správu a využívání údajů v odvětví rybolovu a pro podporu vědeckého poradenství pro společnou rybářskou politiku.

Příjemcem je Odbor státní správy lesů, myslivosti a rybářství, Ministerstva zemědělství.

Příjem žádostí pro všechny výzvy bude zahájen 4.4.2017 od 9 hod.

Všechny Žádosti o podporu budou v souladu s Pravidly pro jednotlivá opatření přijímány plně elektronicky prostřednictvím portálu Farmáře bez nutnosti osobní účasti žadatele na RO SZIF.

Na Portálu farmáře bude Žádost o podporu žadatelům zveřejněna nejpozději dne 28.3.2017.

Příjem žádostí pro sedmou výzvu končí 31.12.2018 ve 13 hodin,

pro osmou výzvu končí příjem žádostí 31.12.2017 ve 13 hodin,

pro devátou výzvu končí příjem žádostí 24.4.2017 ve 13 hodin,

pro desátou výzvu končí příjem žádostí 31.7.2023 ve 13 hodin.

Úplné znění Pravidel je k dispozici v elektronické podobě na internetové adrese Ministerstva zemědělství www.eagri.cz, v aktualitách a v adresářích k jednotlivým opatřením.


[1] Dle zák. č. 179/2006 Sb., o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání, § 4, odst. 2, písm. b) lze získat úplnou profesní kvalifikaci také získáním příslušného stupně vzdělání, uvedeným po absolvování počátečního vzdělávání a získáním příslušné profesní kvalifikace, která je potvrzena dle tohoto zákona. Např. kvalifikaci pro práci „Rybníkář“ (kód 41-011-H) lze získat po úspěšném složení zkoušky před akreditovanou osobou.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.