Česká plemenářská inspekce

Organizační složka státu zřízená k dozorování ustanovení zákona  č. 154/2000 Sb., o šlechtění, plemenitbě a evidenci hospodářských zvířat a o změně některých souvisejících zákonů (plemenářský zákon), ve znění pozdějších předpisů.

Novela vyhlášky č. 136/2004 Sb., kterou se stanoví podrobnosti označování zvířat a jejich evidence a evidence hospodářství a osob stanovených plemenářským zákonem

1. 1. 2024

Tisková zpráva

Vážení chovatelé,

dovolujeme si Vás oslovit v souvislosti s novelou vyhlášky
č. 136/2004 Sb., která obsahovala dělenou účinnost a to od 1. 6. 2023 a od 1. 1. 2024.

Od 1. 1. 2024 došlo k zavedení a novele:

  • Hlášení o obvyklém místu chovu koní – místo, kde je koňovitý chován po dobu delší než 30 dnů.
  • Změna hlášení u prasat a to do 7 dnů ode dne, kdy k pohybu došlo. Hlášení se nebude nově  zasílat souhrnně do 10. dne následujícího kalendářního měsíce za celý kalendářní měsíc. Jedná se o sjednocení lhůt hlášení po vzoru turů, ovcí a koz.  
  • Elektrický identifikátor musí mít nově všechna plemena koní, nepostačí tedy pouhý výžeh.

O úpravách s účinností od 1. 1. 2024 bude Česká plemenářská inspekce dále informovat, neboť pro chovatele koní a prasat dojde k zavedení nových povinností týkajících se evidence zvířat.

Úplné znění vyhlášky s účinností od 1. 1. 2024 je dostupné v následujícím odkazu:

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-136

 

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.