přechod na části stránky


Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Státní veterinární správa

Je orgánem státní správy v rezortu zemědělství a je zřízena podle zákona č. 166/1999 Sb.

Jejím úkolem je především ochrana spotřebitelů před případnými zdravotně závadnými produkty živočišného původu, monitorování a udržování příznivé nákazové situace zvířat, veterinární ochrana státního území České republiky, ochrana pohody zvířat a ochrana před jejich týráním.


zobrazit po
18.12.2014

Ptačí chřipka se šíří Evropou

Tisková zpráva – Od začátku listopadu se vyskytl chřipkový kmen v Nizozemí, Německu a Spojeném království a byl potvrzen také u volně žijících ptáků. Poslední případy tento týden potvrdila Itálie i Německo. Italské úřady informovaly 15. prosince o výskytu ohniska vysocepatogenní aviární influenzy (AI) subtypu H5N8 v chovu krůt v obci Porto Viro, provincii Rovigo poblíž Benátek. Dne 16. prosince potvrdily německé úřady druhé ohnisko stejného subtypu v chovu krůt v obci Barßel, okres Cloppenburg v Dolním Sasku.


15.12.2014

Připravuje se nová „včelařská vyhláška“

Tisková zpráva – Právě proto, aby se předcházelo výhradám a nepochopení při uplatňování veterinární legislativy, pořádá Státní veterinární správa semináře, či vyvolává jednání a diskuse s těmi, kterých se budou legislativní normy dotýkat.


10.12.2014

Na divoká prasata se psy opatrně!

Tisková zpráva – Státní veterinární správa i nadále potvrzuje, že v chovech domácích prasat se nebezpečná Aujeszkyho choroba nevyskytuje, dokonce jsme uznáni za zemi této nákazy prostou.


10.12.2014

Stop „množírnám“?

Tisková zpráva – Dokud obce nebudou mít přehled o chovaných psech na svém katastrálním území, těžko lze identifikovat nelegální obchodníky se štěňaty a spolu s místně příslušným finančním úřadem dosáhnout toho, aby dodržovali i podmínky stanovené veterinární legislativou.


9.12.2014

Jak více prospívat zvířatům, to bylo programem jednání s Nadací na ochranu zvířat

Tisková zpráva – Dne 8. prosince navštívily Státní veterinární správu Marcela Lund, prezidentka Nadace na ochranu zvířat, a ředitelka Nadace Eva Hodek.


3.12.2014

A rok 2014 končí

Tisková zpráva – S každým rokem něco končí a něco začíná. Je to přelom relativní, však kolik je užíváno letopočtů. Třeba kromě našeho evropského, občanského, tj. křesťanského, podstatně starší letopočet židovský, který má letos 5775 let, se ale používá i čínský, podstatně mladší muslimský apod.


2.12.2014

Čas divočiny - čas na vysvětlenou

Tisková zpráva – Tu a tam se v médiích objevují informace, které lze bez znalosti kontextu a/nebo bez odborných znalostí jen těžko správně interpretovat. Pokud jde o zdraví lidí a bezpečnost potravin, je celkem jasné, že snaha informovat veřejnost o tom, jak probíhá státní dozor, je více než důležitá. Státní veterinární správa v této souvislosti přináší podrobnější přehled o tom, co se děje se zvěřinou, než se dostane na pult k prodejci.


1.12.2014

Už zase Vánoce?

Tisková zpráva – Právě před Vánoci si zřejmě člověk uvědomí, jak je čas relativní veličinou...


27.11.2014

Ptačí chřipka se stále šíří

Tisková zpráva – Státní veterinární správa v souvislosti s výskytem nových ohnisek vysocepatogenní aviární influenzy v Evropě upozorňuje na zvýšené riziko výskytu této nákazy.


26.11.2014

Připravujeme se na i na nepředvídatelné události

Tisková zpráva – Státní veterinární správa má za úkol kromě rutinního státního veterinárního dozoru se také připravovat na různé mimořádné události. Jednou z nich by mohla být například i havárie jaderné elektrárny. Dne 11. 11. 2014 proběhlo na Krajském úřadu Jihočeského kraje cvičení „Zóna komunikace 2014“, zaměřené na nácvik usměrňování chování obyvatelstva v Zóně havarijního plánování Jaderné elektrárny Temelín při vzniku radiační havárie.

zobrazit po