přechod na části stránky


Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Státní veterinární správa

Je orgánem státní správy v rezortu zemědělství a je zřízena podle zákona č. 166/1999 Sb.

Jejím úkolem je především ochrana spotřebitelů před případnými zdravotně závadnými produkty živočišného původu, monitorování a udržování příznivé nákazové situace zvířat, veterinární ochrana státního území České republiky, ochrana pohody zvířat a ochrana před jejich týráním.


zobrazit po
20.11.2014

Ptáky na obloze neuhlídáte, drůbež ano!

Tisková zpráva – Státní veterinární správa opět upozorňuje chovatele, v souvislosti s výskytem ptačí chřipky v Německu, Nizozemí a Británii, na nutnost chránit drůbež před vlivy vnějšího prostředí, zejména před kontakty s volně žijícími ptáky.


19.11.2014

V 8. ročníku soutěže středních veterinárních škol popáté zvítězili studenti z Českých Budějovic

Tisková zpráva – Milan Malena, šéf Státní veterinární správy, již poosmé ocenil vítězné družstvo studentů v soutěži „O cenu ústředního ředitele SVS“ a popáté tím oceněným byli studenti ze Střední odborné školy veterinární, mechanizační a zahradnické z Českých Budějovic.


14.11.2014

Výsledek kontroly Státní veterinární správy: Rtuť v uzených rybách

Tisková zpráva – Společnost Losica s.r.o. uvedla na trh prostřednictvím řetězců Tesco a Globus uzené ryby původem z Itálie, ve kterých bylo laboratorně prokázáno nadlimitní množství rtuti. Ta patří do skupiny tzv. „kumulativních jedů“, které mohou způsobovat celou řadu komplikací. V závislosti na množství nahromaděného jedu v těle se objevují zažívací problémy, potíže s ledvinami, příp. neurologické změny. Ve výjimečných případech dochází k trvalému poškození zdraví, popř. k úmrtí. Množství detekované rtuti v tomto případě nepředstavuje akutní nebezpečí, jedná se však o výrobek, který neodpovídá stanoveným požadavkům na zdravotní nezávadnost.


14.11.2014

Razítko do psího pasu?

Tisková zpráva – Naštěstí až do takových podrobností cestování psů, koček a fretek po EU neřeší ani nové nařízení upravující od 29. 12. 20014 pasy pro zájmová zvířata. Tato záležitost sice není přímo předmětem státního veterinárního dozoru, nicméně uvádíme některé změny, a co se od nich očekává.


12.11.2014

Kde přijít ke zvěřině?

Tisková zpráva – Možná je za prvé dobré rozlišit zvěřinu a maso farmově chované zvěře. Zvěřina pochází z volně žijící zvěře, ze zvířat ulovených v lese nebo na poli.


10.11.2014

Ptačí chřipka, se kterou je třeba stále počítat

Tisková zpráva – Tentokrát to byly německé úřady, které informovaly o výskytu ohniska vysoce patogenní aviární influenzy. Státní veterinární správa v návaznosti na páteční oficiální vystoupení v televizi upozorňuje veřejnost a chovatele na potencionální riziko výskytu ptačí chřipky na našem území, i když je toto riziko vzhledem k migračním trasám ptáků nízké. Žádná mimořádná opatření se v tuto chvíli neplánují.


5.11.2014

Aethina tumida, krásné jméno „zlého“ brouka

Tisková zpráva – V ČR zatím lesknáček úlový, latinsky Aethina tumida, nebyl zjištěn. Nesprávně se mu také říká „malý úlový brouk“, je to překlad lidového označení, které používají ve střední Africe, odkud tento škůdce včelstev pochází (small hive beetle).


4.11.2014

Nemocný zajíc daleko neuteče?

Tisková zpráva – Tularémie, onemocnění zejména zajíců a králíků, se u volně žijící populace stále čas od času vyskytuje. V době blížících se honů Státní veterinární správa na toto riziko upozorňuje. Nejen, že hrozí rozvlečení a ohrožení většího území, ale jde také o jisté riziko pro lidi. Proto je třeba podezřelé úhyny i ulovené zajíce či divoké králíky s příznaky onemocnění vyšetřit!


31.10.2014

Informace pro obchodníky, dovozce vajec a vaječných výrobků

Tisková zpráva – Tato zpráva je určena po obchodníky, kteří hodlají dovážet vejce a vaječné výrobky ze třetích zemí, jde o změnu seznamu schválených podniků.


30.10.2014

Prodávat maso z hotelu?

Tisková zpráva – Prodávat maso z hotelu? Jen jsou-li splněny předpisy!

zobrazit po