přechod na části stránky


Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Státní veterinární správa

Je orgánem státní správy v rezortu zemědělství a je zřízena podle zákona č. 166/1999 Sb.

Jejím úkolem je především ochrana spotřebitelů před případnými zdravotně závadnými produkty živočišného původu, monitorování a udržování příznivé nákazové situace zvířat, veterinární ochrana státního území České republiky, ochrana pohody zvířat a ochrana před jejich týráním.


zobrazit po
17.9.2014

Stop množírnám!

Tisková zpráva – Ne tak často se podaří postihnout tzv. množírnu psů. Nyní se to povedlo v Praze.


16.9.2014

Do Chile mají zájem vyvážet 4 firmy a nyní mohou

Tisková zpráva – Státní veterinární správa se snaží být nápomocna českým producentům pronikat na cizí trhy, a daří se to.


11.9.2014

V chladírně uzenin bylo moc teplo

Tisková zpráva – V tržnici v Lanškrouně (Pardubický kraj) se u jednoho prodejce rojil hmyz kolem 115 ks salámů a 90 ks klobás a výrobky nebyly správně označeny. Ve Zlínském kraji, na tržním místě ve Svárově, inspektoři krajské veterinární správy ukončili prodej 10 kg mléčných výrobků (uzené sýry, korbáčiky, parenice a brynza) z důvodů nevyhovující teploty, zhruba o 10 °C více, než deklaroval výrobce. V obou případech bylo zahájeno správní řízení za účelem uložení pokuty.


2.9.2014

Vejce bez označení jen do „výroby“

Tisková zpráva – Je dostatečně známo, že se zákazník s neoznačenými vejci může setkat pouze tehdy, nabízí-li je sám chovatel, a to pouze konečnému spotřebiteli přímo z vlastního hospodářství. Tento malý producent může mít nejvýše 50 nosnic a v místě prodeje musí uvést své jméno a adresu. Tento způsob prodeje je v ČR upraven veterinárním zákonem.


28.8.2014

Letos se trávily včely více?

Tisková zpráva – Proti loňskému roku, kdy krajské veterinární správy řešily 37 případů otrav včel, to bylo letos již 52 případů. Většinou šlo o otravu prostředky používanými proti škůdcům řepky. Dnes prý pěstovat řepku „bez chemie“ prakticky nelze, a právě proto mají zemědělci povinnost o svých úmyslech včas informovat včelaře a včelaři zase musejí hlásit umístění stanovišť včelstev, i kočovných.


28.8.2014

Opět nevyhovující sýry

Tisková zpráva – Francouzský výrobce sýrů v rámci své samokontroly zjistil ve svých výrobcích, konkrétně v sýrech ze syrového mléka, shigatoxinogenní E. coli a okamžitě informoval odběratele těchto sýrů v zemích EU. Jedním z nich byl také český odběratel společnost Český archiv vín, s.r.o. Ta okamžitě zahájila stahování tohoto sýru a současně také informovala Městskou veterinární správu v Praze, tak jak jí ukládá povinnost stanovená nařízením 178/2002.


27.8.2014

Zatraceně ztracený?

Tisková zpráva – Čipovat nebo nečipovat psy? Na tuto otázku kladně odpoví určitě ten, komu se pejsek již někdy ztratil. Elektronicky označovat psy je zatím povinné jen v případě vydání pasu nutného pro cestování po zemích EU, ale také je to nutné i při vycestování mimo.


21.8.2014

Když ono se tak na mě kouká...

Tisková zpráva – Dokážou rodiče po prázdninách odolat touze dítěte si vzít do města venkovské koťátko či štěně? Někdy těžko, a po prvních dnech v městském bytě zjistí, že je to jiné než na zahradě, zvířeti je třeba zajistit pelíšek, záchod, se psem chodit ven, absolvovat veterinární prohlídky a různá očkování. Nemluvě o tom, že venkovní zvíře se doma nudí a může proto různým způsobem „škodit“. Co s ním potom? Do útulku, nebo je vypustit???


20.8.2014

Africký mor prasat – je třeba se obávat nejhoršího?

Tisková zpráva – V souvislosti s šířením Afrického moru prasat (AMP) v Evropě se Státní veterinární správa opět rozhodla poskytnout veřejnosti aktuální informace k nákazové situaci. Česká republika je v tuto chvíli prostá výše zmíněné nákazy, nicméně je třeba být na pozoru a pečlivě analyzovat veškerá hlášená ohniska. Spolu s osvětou a vyšetřováním prasat je to pak účinný nástroj k tomu, abychom v maximální možné míře zamezili proniknutí této nebezpečné nákazy na území našeho státu.


19.8.2014

Ani starou uzeninu, ani „hubený“ párek!

Tisková zpráva – V Moravskoslezském kraji objevili veterinární inspektoři v prodejně v Bílovci některé masné výrobky, které měly prošlé datum použitelnosti. Přijaté opatření – likvidace výrobků a sankce: uložena pokuta.

zobrazit po

Kontakt

Státní veterinární správa
Slezská 100/7, Praha 2, 12056
Adresa WWW: www.svscr.cz
Telefon: 227 010 142

Kontaktní formulář

Lupa 2014

Lupa 2014

Mapové výstupy kontrol SVS byly nominovány na cenu Křišťálová lupa 2014 v kategorii Veřejně prospěšná služba. Pokud se domníváte, že tato část našich stránek je užitečná, můžete zde odeslat svůj hlas. Děkujeme.

Anketa

V rámci příprav, při plánování zahraniční dovolené s domácím mazlíčkem v zemích mimo EU, se pro zjištění podmínek vycestování se zvířaty v zájmovém chovu obrátím na:

Registry a aplikace