přechod na části stránky


Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Státní veterinární správa

Je orgánem státní správy v rezortu zemědělství a je zřízena podle zákona č. 166/1999 Sb.

Jejím úkolem je především ochrana spotřebitelů před případnými zdravotně závadnými produkty živočišného původu, monitorování a udržování příznivé nákazové situace zvířat, veterinární ochrana státního území České republiky, ochrana pohody zvířat a ochrana před jejich týráním.


zobrazit po
25.9.2014

Světový den vztekliny má být připomínkou

Tisková zpráva – Den 28. září vyhlásila OIE (původně Office International des Epizooties, odtud OIE, nyní Organisation mondiale de la santé animale neboli The World Organisation for Animal Health – Světová organizace pro zdraví zvířat) jako „Světový den vztekliny“. Je třeba připomínat, že tato nákaza v řadě zemí Evropy, včetně naší republiky, sice hrozbou není, ale v celém světě jde stále o velký problém.


25.9.2014

Zlikvidováno 1670 kg kuřecího chlazeného masa s neodpovídajícími doklady

Tisková zpráva – Inspektoři Krajské veterinární správy pro Pardubický kraj byli včera 24. 9. odpoledne (v 15 30 h) přizváni Celní správou ke kontrole přepravce porcovaného kuřecího masa, kterého zajistili při silniční kontrole.


24.9.2014

Vedlejší živočišné produkty nejsou pro nás ničím vedlejším

Tisková zpráva – Mise z FVO (Food and Veterinary Office – Potravinového a veterinárního úřadu) Evropské komise prověřovala v uplynulých dnech náš státní veterinární dozor nad nakládáním s vedlejšími živočišnými produkty a zpracovanými produkty. A rezumé: „Děláte to dobře“.


23.9.2014

Středočeská KVS řekla ne hubeným tvarohům

Tisková zpráva – Krajská veterinární správa pro Středočeský kraj nyní vyhodnotila kontroly v místech určení, které prováděli veterináři v rámci speciální kontrolní akce v červenci a srpnu.


23.9.2014

Lehko na „cvičišti“ moc nebylo

Tisková zpráva – Krajská veterinární správa pro Středočeský kraj ukončila dne 20. 9. třídenní cvičení likvidace vysocepatogenní aviární influenzy na farmě Líšno v okrese Benešov, a to ve spolupráci s Integrovaným záchranným sborem Středočeského kraje a územním odborem v Benešově.


23.9.2014

Po novele je Nařízení vlády č. 125/2011 o něco jednodušší

Tisková zpráva – Právě nyní vláda schválila novelu svého nařízení č. 125/2011 o stanovení informačních povinností příjemcům živočišných produktů v místech určení, ze které vyplývá několik zásadních změn a zjednodušení


17.9.2014

Stop množírnám!

Tisková zpráva – Ne tak často se podaří postihnout tzv. množírnu psů. Nyní se to povedlo v Praze.


16.9.2014

Do Chile mají zájem vyvážet 4 firmy a nyní mohou

Tisková zpráva – Státní veterinární správa se snaží být nápomocna českým producentům pronikat na cizí trhy, a daří se to.


11.9.2014

V chladírně uzenin bylo moc teplo

Tisková zpráva – V tržnici v Lanškrouně (Pardubický kraj) se u jednoho prodejce rojil hmyz kolem 115 ks salámů a 90 ks klobás a výrobky nebyly správně označeny. Ve Zlínském kraji, na tržním místě ve Svárově, inspektoři krajské veterinární správy ukončili prodej 10 kg mléčných výrobků (uzené sýry, korbáčiky, parenice a brynza) z důvodů nevyhovující teploty, zhruba o 10 °C více, než deklaroval výrobce. V obou případech bylo zahájeno správní řízení za účelem uložení pokuty.


2.9.2014

Vejce bez označení jen do „výroby“

Tisková zpráva – Je dostatečně známo, že se zákazník s neoznačenými vejci může setkat pouze tehdy, nabízí-li je sám chovatel, a to pouze konečnému spotřebiteli přímo z vlastního hospodářství. Tento malý producent může mít nejvýše 50 nosnic a v místě prodeje musí uvést své jméno a adresu. Tento způsob prodeje je v ČR upraven veterinárním zákonem.

zobrazit po

Kontakt

Státní veterinární správa
Slezská 100/7, Praha 2, 12056
Adresa WWW: www.svscr.cz
Telefon: 227 010 142

Kontaktní formulář

Lupa 2014

Lupa 2014

Mapové výstupy kontrol SVS byly nominovány na cenu Křišťálová lupa 2014 v kategorii Veřejně prospěšná služba. Pokud se domníváte, že tato část našich stránek je užitečná, můžete zde odeslat svůj hlas. Děkujeme.

Anketa

V rámci příprav, při plánování zahraniční dovolené s domácím mazlíčkem v zemích mimo EU, se pro zjištění podmínek vycestování se zvířaty v zájmovém chovu obrátím na:

Registry a aplikace