přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Účast ÚKZÚZ na valné hromadě ČMŠSA

25.4.2012

Tisková zpráva – Bc. Zdeněk Mach, pověřený řízením ÚKZÚZ, se 24.4.2012 spolu s vedením ústavu zúčastnil valné hromady Českomoravské šlechtitelské a semenářské asociace (ČMŠSA) v Modřicích u Brna. Účastníky valné hromady seznámil s procesem slučování ÚKZÚZ a SRS (zde vykonává funkci ředitele instituce).

Hlavními cíli sloučení obou institucí jsou snížení byrokratické zátěže a zefektivnění chodu sloučené instituce včetně snížení nákladů při zachování kvality práce. Obě instituce by měly být sloučeny k 1. lednu 2014. Dále byly podány informace o očekávaných změnách legislativy EU pro oblast odrůd, osiva a sadby. Na valné hromadě se hodnotila činnost asociace i ve vztahu k ÚKZÚZ a SRS, dále byly projednávány výsledky hospodaření včetně plánu pro příští rok a na závěr bylo zvoleno nové představenstvo.


Vystavil: Ivana Kršková, Kancelář ústavu, tel. 543 548 206