přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Příhraniční spolupráce v oblasti zkoušek užitné hodnoty řepky

4.6.2012

Tisková zpráva – Dne 1. června 2012 proběhlo v Brně v pořadí již šesté jednání týkající se příhraniční spolupráce v oblasti zkoušek užitné hodnoty řepky za účasti zástupců odrůdových úřadů z Rakouska, Maďarska, Slovenska a České republiky. Pokračuje tak spolupráce těchto čtyř států, která započala v roce 2007.

Zástupci odrůdových úřadů se vzájemně informovali o novinkách v oblasti zkoušení včetně nově registrovaných odrůd řepky ozimé v jednotlivých státech. Byly prezentovány výsledky kruhového testu na vyzimování a diskutovány výnosové výsledky ze sklizně 2011 na sortimentu 12 společných odrůd. V oblasti zkoušení odrůd řepky ozimé tolerantních k imidazolinu zástupci zkušebních úřadů diskutovali metodické otázky tohoto zkoušení i dosavadní výsledky. V České republice je v současnosti 7 odrůd tohoto typu ve zkouškách pro registraci a první odrůda může být registrována na podzim 2012 po dokončení tříletého zkušebního cyklu.

Závěrem se účastnící dohodli, že příští jednání se uskuteční koncem května 2013 v Bratislavě.


Vystavil: Ivana Kršková, Kancelář ústavu, tel. 543 548 206