přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Dovoz ze třetích zemí

6.12.2022

Nově ÚKZÚZ provádí v rámci dovozu i kontrolu produktů ekologického zemědělství původem ze třetích zemí. Tato kompetence vyplývá ze zákona o ekologickém zemědělství č. 242/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů. ÚKZÚZ je tedy společně se Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí a Státní veterinární správou úředním orgánem, který tyto kontroly zajišťuje při dovozu rostlin a některých rostlinných produktů.

Tato kompetence vyplývá ze zákona o ekologickém zemědělství č. 242/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů. ÚKZÚZ je tedy společně se Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí a Státní veterinární správou úředním orgánem, který tyto kontroly zajišťuje při dovozu rostlin a některých rostlinných produktů.

Místem provádění úředních kontrol produktů ekologického zemědělství a produktů z přechodného období za účelem ověření souladu s nařízením Rady (EU) 2018/848 jsou určená Místa propuštění do volného oběhu a Stanoviště hraniční kontroly určené pro kontroly bioproduktů.

V případě kontrol ÚKZÚZ tyto kontroly budou probíhat ve vstupních místech Praha, Brno a Ostrava, popř. v místech vykládek zásilek. Výsledkem kontroly je vydání tzv. Potvrzení o kontrole, který dovozce obdrží společně s dokladem o fytosanitární kontrole zásilky.

Pro další informace se obraťte na Odbor dovozu a vývozu ÚKZÚZ, mail odv@ukzuzcz

 

Registrace a evidence dodavatelů

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem