přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

ÚKZÚZ se v letošním roce zúčastnil Noci vědců

10.10.2017

Naše organizace je v roli národní organizace ochrany rostlin za Českou republiku zapojena do projektu International Plant Sentinel Network (IPSN). V tuto chvíli jsou do tohoto mezinárodního projektu, který si klade za cíl rozvinout širší spolupráci mezi organizacemi zabývajícími se ochranou rostlin, zapojeny i botanické zahrady v Brně, Praze a Olomouci.

Letošním mottem akce „Noc vědců“, kterou v roli člena projektu IPSN pořádala dne 6. 10. 2017 Botanická zahrada přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, byla mobilita. Právě tohle téma vystihuje i zavlékání a rozšiřování škodlivých organismů na nová území.  Jejich ochranu a karanténu vykonává právě naše organizace.

Účastníci mohli v připravené expozici shlédnout ukázky invazních druhů rostlin, jak se v ČR provádí monitoring škůdců, jak se provádí dovozní kontroly zásilek, kontroly dřeva, ukázky zavlečených organismů na naše území v posledních několika letech a expozice živých invazních druhů hmyzu. Nechyběla možnost sledovat hmyz pod binokulární lupou i příprava vlastních preparátů.

Zájemci mohli také otestovat své znalosti při poznávání škůdců a různých druhů dřeva, pro nejmenší byly připraveny skládačky hmyzu a další kreativní hry. Potěšující byl velký zájem o celou akci, účast lze počítat na tisíce zájemců, i množství dotazů směřujících k námi prezentované oblasti.

               

Část expozice ÚKZÚZ

Část expozice ÚKZÚZ

      

Část expozice ÚKZÚZ

Část expozice ÚKZÚZ

 

Část expozice ÚKZÚZ

Část expozice ÚKZÚZ

 

 

 Ivana Kršková, tisková mluvčí, 737 267 642   

    

 

 

 

    

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem