přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Aktualizace podmínek vývozu dřeva do Číny

31.5.2021

Tisková zpráva – Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) zveřejňuje aktualizované podmínky pro provádění šetření a vystavování rostlinolékařských a předvývozních osvědčení pro dřevo – kulatinu vyváženou do Číny.

Na základě zkušeností při provedených šetření a komunikaci s Čínou ÚKZÚZ od 1. června 2021 aktualizuje podmínky pro vystavení rostlinolékařského a předvývozního osvědčení. 

Zásadní změnou je, že pro zásilky kulatiny v kůře, tj. pro neodkorněnou kulatinu nebude ÚKZÚZ jako podmínku vývozu do Číny nadále uznávat způsob ošetřování dřeva postřikem. Důvodem je nedostatečná účinnost postřiků kmenů. Zbývající možnosti ošetřování formou fumigace  jsou nadále v platnosti.

Upozorňujeme všechny vývozce  a subjekty zajišťující nakládky a ošetřování  především smrkové kulatiny na nutnost pečlivého dodržování Čínou stanovených a ze strany ÚKZÚZ kontrolovaných fytosanitárních podmínek.

 

Ivana Kršková, tisková mluvčí


Příloha: Podmínky pro splnění fytosanitárních požadavků Číny u zásilek kulatiny a podmínky pro vydání uvedených osvědčení

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem