přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

ÚHÚL

Ústav pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem

Ústav pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem (ÚHÚL) je organizační složka státu zřízená Ministerstvem zemědělství. Plní funkci servisní organizace ministerstva pro oblast lesního hospodářství a myslivosti.

ÚHÚL navazuje na dlouholetou historii v oblasti hospodářské úpravy lesů. Jednou z hlavních činností organizace je provádění Národní inventarizace lesů, od roku 2015 v podobě projektu Sledování stavu a vývoje lesních ekosystémů. Dále ÚHÚL zajišťuje zpracování oblastních plánů rozvoje lesů. Je také pověřenou osobou podle zákona č. 226/2013 Sb., o uvádění dřeva a dřevařských výrobků na trh, a podle zákona č. 149/2003 Sb., o obchodu s reprodukčním materiálem lesních dřevin. Součástí práce ÚHÚL je i podpora státní správy lesů a myslivosti a osvětová činnost pro širokou lesnickou veřejnost.

ÚHÚL vede centrální databázi s informacemi o lesích ČR, lesním hospodářství a myslivosti. Vedle toho kontinuálně plní další úkoly vyplývající ze Zřizovací listiny.

ÚHÚL má celorepublikovou působnost, kterou zajišťuje 9 poboček rozmístěných po celé ČR. Ústředí ústavu sídlí v Brandýse nad Labem.

Les


Související odkazy