přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Nové evropské BIO logo

11.2.2010

Evropská komise v pondělí 8. února 2010 zveřejnila vítězný návrh loga, které bude od 1. července 2010 povinně označovat všechny biopotraviny vyrobené a balené v Evropské unii.

Evropská komise v pondělí 8. února 2010 zveřejnila vítězný návrh loga, které bude od 1. července 2010 povinně označovat všechny biopotraviny vyrobené a balené v Evropské unii a logo také budou moci používat dovozci biopotravin do EU. Vedle EU biologa budou moci být nadále používána národní či soukromá loga.

Logo s motivem listu s evropskými hvězdami znázorňuje hvězdy EU seskupené ve tvaru listu na zeleném pozadí. Jde o velmi jednoduchý symbol obsahující dva jasné prvky, jimiž jsou příroda a Evropa.

Vybrané logo bude s největší pravděpodobností oficiálně přijato 27 členskými státy EU v březnu 2010, jakmile se sejde nová Komise. Během několika příštích týdnů bude také novelizováno nařízení Komise k ekologickému zemědělství, v jehož příloze bude nové logo zaneseno.

Bio_logo_nove_EU.jpg

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem