přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Krmiva

Krmiva jsou produkty rostlinného nebo živočišného původu čerstvé nebo konzervované a produkty jejich průmyslového zpracování, jakož i organické nebo anorganické látky s přidáním doplňkových látek nebo bez přidání, které jsou určeny k orálnímu krmení zvířat samostatně nebo v krmných směsích.

Krmiva svým komponentním a živinovým složením mají plnohodnotně zabezpečit záchovnou a produkční potřebu zvířete a minimalizovat negativní dopady na životní prostředí. Z pohledu bezpečnosti pro zdraví zvířat a  lidí nesmí krmiva obsahovat rizikové a zdravotně nebezpečné látky, které by mohly proniknout do potravinového řetězce. Nejpřísnější požadavky na složení musí splňovat povolené doplňkové látky, které jsou velmi častou  součástí krmiva. V případě výroby kompletních nebo doplňkových krmných směsí musí výrobce dodržet pravidla správné a hygienické praxe a vyrábět krmiva podle stanovených požadavků a při jejich výrobě dodržovat stanovené postupy (systém HACCP).