přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

EU Organic Awards 2022

4.3.2022

Letos budou poprvé uděleny Evropského ceny biopotravin v rámci Evropského dne ekologického zemědělství, který připadá na 23. září 2022. Iniciativa jde ruku v ruce se Strategií biologické rozmanitosti a Farm to fork.

Tato ocenění patří ke konkrétním aktivitám Evropského akčního plánu pro rozvoj ekologické produkce, který byl vydán vloni.

Akci organizuje Evropská komise, Evropský ekonomický a sociální výbor a Evropský výbor regionů společně s nevládními organizacemi COPA-COGECA a IFOAM Organics Europe. Cílem je propagace ekologické produkce a zvýšení poptávky po bioproduktech.

Bude rozděleno osm ocenění v sedmi kategoriích; nejlepší ekologická farmářka a farmář, nejlepší ekologický region, město, biodistrict, malý/střední bio podnik, obchodník s bioprodukty a biorestaurace.

Přihlašování je možné od 25. března do 8. června 2022. Detailní informace - podrobné předpoklady  pro účast, specifikace a podmínky jednotlivých kategorií - jsou k dispozici na webu Evropské komise. Vítěze vybere porota složená ze zástupců EU institucí a organizujících NNO. Slavnostní vyhlášení cen proběhne 23. září 2022.

Věříme, že se i u nás najde řada vhodných kandidátů do většiny vyhlášených kategorií.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem