přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Malé vodní nádrže – rybníky / Příručka pro provádění technickobezpečnostního dohledu

Příručka si klade za cíl pomoci při provádění technickobezpečnostního dohledu nad vodními díly zařazenými do IV. kategorie. Jsou zde uvedeny povinnosti vyžadované právními předpisy a základní preventivní opatření snižující možnost vzniku havarijních situací na rybnících. V textu obsažené informace využijí zejména drobní vlastníci či uživatelé těchto vodních děl, ale i zaměstnanci vodoprávních úřadů.

Rok vydání:2016
Tématické oblasti: Vodní hospodářství
ISBN:978-80-7434-277-6
VydavatelMinisterstvo zemědělství

Příručka usnadňuje základní orientaci v oboru technickobezpečnostního dohledu nad vodními díly a připomíná povinnosti, které ukládá vodní zákon a další související předpisy. V publikaci uvedené informace využije vlastník či uživatel malé vodní nádrže (převážně rybníka) pro snížení nebezpečí vzniku škod na vlastním a cizím majetku. Sloužit mohou také pracovníkům vodoprávních úřadů a specialistům zaměstnaným ve společnostech a organizacích obhospodařujících vodní nádrže. Publikace se zaměřuje na menší vodní nádrže, které jsou z hlediska technickobezpečnostního dohledu zařazené do IV. kategorie, protože v naší krajině tvoří podstatnou část z uměle vybudovaných nádrží.

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem