přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Smart Rural 21: První přípravný akční program na podporu chytrých venkovských oblastí ve 21. století

Zveřejňujeme tematický výstup z projektu Smart Rural 21, který byl financovaný Evropskou komisí (DG AGRI) a vedený skupinou E40. Tento průvodce je výsledkem dvouleté intenzivní práce s venkovskými komunitami po celé Evropě v rámci Prvního přípravného akčního programu na podporu chytrých venkovských oblastí ve 21. století.

Rok vydání:2023
Cílová skupina:Venkovské komunity
VydavatelDG AGRI

Jste-li venkovskou komunitou, která touží stát se ‚chytřejší‘ nebo podporujete-li venkovské komunity, aby se staly chytřejšími, pak je tato příručka určena právě vám. Tato příručka bude sloužit i těm, kteří chtějí alespoň o trochu více pochopit, co představuje koncept Chytrých vesnic (Smart Villages) a co v této souvislosti znamená slovo „chytrý“ a slovo „vesnice“. Z celé Evropy bylo vybráno 21 venkovských komunit s různými charakteristikami, aby prostřednictvím projektu Smart Rural 21 získaly podporu pro rozvoj a zavedení své strategie. Vzhledem k velkému zájmu o účast se do projektu zapojilo také více než 100 dalších venkovských komunit, a to prostřednictvím různých výměn mezi vesnicemi a akcí, jejichž účelem bylo budování kapacit.

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem