přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Chytrý venkov (Smart Villages)

Chytrý venkov (Smart Villages) jako nové oscilující téma v Evropě.

V dubnu 2017 zahájila Evropská komise "Akci EU pro chytrý venkov".

Co to znamená chytrý venkov (Smart Villages)? Jak poznamenal komisař Hogan: chytrý venkov – to je vlastně o lidech. Jde o venkovské občany, kteří se ujímají iniciativy při hledaní praktických řešení – jak náročných výzev, kterým čelí, tak – což je však důležité – vzrušujících nových příležitostí, transformujících venkovské oblasti.

Co všechno představuje chytrý venkov z různých pohledů najdete právě zde.

Evropská sít pro rozvoj venkova (ENRD) připravila shrnující video (anglicky s českými titulky).

 


Datum konání: 30.3.2023  10:00 – 11:30

Online seminář: Smart villages - Slovenian experience and vision

Pro zájemce sdílíme pozvání na online seminář na téma chytrý venkov - "Slovenian experience and vision". Seminář v anglickém jazyce připravila estonská síť pro…


20.2.2023

Koncept Chytrého venkova a Metodika Chytrého venkova

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem vydala Koncept Chytrého venkova a Metodiku Chytrého venkova.


20.1.2023

Smart Rural 21: První přípravný akční program na podporu chytrých venkovských oblastí ve 21. století PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 6 MB)

Zveřejňujeme tematický výstup z projektu Smart Rural 21, který byl financovaný Evropskou komisí (DG AGRI) a vedený skupinou E40. Tento průvodce je výsledkem dvouleté intenzivní práce s venkovskými komunitami po celé Evropě v rámci Prvního přípravného akčního programu na podporu chytrých venkovských oblastí ve 21. století.


1.9.2021

1. regionální workshop projektu "Smart Rural 21 project"

Ve dnech 12. - 14. 9. se v online formě v anglickém jazyce uskuteční 1. regionální workshop mezinárodního projektu "Smart Rural 21 project".


5.1.2021

Smart Villages: how to ensure that digital strategies benefit rural communities PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 446 KB)

Tato publikace popisuje digitální strategie, které se vyvíjejí na různých úrovních v celé Evropě, a které mohou prospět venkovským komunitám.


11.8.2020

Celoevropský projekt SmartRural21 s českým zastoupením pokročil do další fáze

Po komplexním procesu přijímání a výběru, kdy se přihlásilo 736 obcí z 25 evropských zemí, bylo k pěti předem vybraným obcím, mezi kterými figuruje i středočeský Mukařov, přidáno dalších 16 úspěšných žadatelů.


24.4.2020

Smart Rural Areas - možnost zapojení obcí

Celostátní síť pro venkov je partnerem projektu Smart Rural Areas, který je financován z prostředků EU a je zaměřen na zavádění chytrých řešení na venkově. V současné době probíhá výzva pro obce, které mají zájem aktivně se podílet na realizaci projektu.


Datum konání: 30.1.2020  9:00 – 17:00

Velká a otevřená data a inovační huby v zemědělství, dopravě a venkovském rozvoji

Zveme Vás na tradiční akci VELKÁ A OTEVŘENÁ DATA A INOVAČNÍ HUBY V ZEMĚDĚLSTVÍ, DOPRAVĚ A VENKOVSKÉM ROZVOJI, pořádanou na České zemědělské univerzitě v Praze. Budou představena…


6.6.2019

Budoucnost rozvoje venkova dle ENRD - Chytrý venkov

Téma "chytrý venkov" bylo také součástí akce LeaderFEST 2019.


24.9.2018

EU Rural Review č. 26 - Chytrý venkov - obnova a rozvoj služeb na venkově PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 7 MB)

Vydání zpravodaje EU Rural Review, které se zabývá koncepcí chytrého venkova a poukazuje na četné inspirující iniciativy, jež se objevují na evropském venkově.