přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Oranžovou stuhu roku 2017 získala obec Čejetice z Jihočeského kraje

3.10.2017

V Senátu PČR byly dne 25. 9. 2017 vyhlášeny výsledky celostátního ocenění Oranžová stuha České republiky 2017 v rámci soutěže Vesnice roku, kterou získala obec Čejetice z Jihočeského kraje. Na druhém místě skončila obec Žlutava ze Zlínského kraje, třetí je obec Vrbátky z Olomouckého kraje.

Celkem 10 obcí letos uspělo v krajských kolech. Jedná se o obce: Brniště (Liberecký kraj), Srbská Kamenice (Ústecký kraj), Nahořany (Královehradecký kraj), Nová Lhota (Jihomoravský kraj), Žlutava (Zlínský kraj), Nový Kostel (Karlovarský kraj), Vrbátky (Olomoucký kraj), Hradec nad Svitavou (Pardubický kraj), městys Kolinec (Plzeňský kraj) a Čejetice (Jihočeský kraj).

Vítěz Oranžové stuhy, obec Čejetice získala ocenění zejména za výjimečnou vzájemnou spolupráci místních zemědělských podniků a soukromých zemědělců. Velmi úzké propojení zemědělců s obcí, kdy místostarosta i zastupitel jsou zároveň zemědělskými subjekty. Komisi velice zaujala promyšlená údržba krajiny. Úcta k předkům, historii, uvědomění si kořenů a udržování tradičních zvyků Selské jízdy a staročeské Konopické. Celorepublikový vítěz, obec Čejetice, obdržel šek ve výši 900 tisíc korun.

Druhé místo získala obec Žlutava ze Zlínského kraje. Komise ocenila spolupráci obce se zemědělskými subjekty už při tvorbě osevních plánů, hospodařením s vodou a ochrannou půdy. Obec zaujala nadšením spolků včelařů, zahrádkářů i myslivců, společenským životem a výchovou dětí k zemědělství.  V obci byla přímo cítit vzájemná pospolitost občanů, místních spolků, zemědělců a zároveň velká úcta a respekt k panu starostovi.

Třetí místo v soutěži obsadila obec Vrbátky z Olomouckého kraje za provázanost obce se zájmovými spolky, snahu o udržení a obnovu starých tradic. Výchovu a osvětu dětí formou dětských táborů na farmě a prohlídkami historického zemědělského skanzenu. Zároveň ocenila snahu, cíle a vize paní Ing. Zlaty Mádrové, která provozuje Zlatou farmu a je velkým přínosem pro celou obec Vrbátky.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem