přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Oranžovou stuhu roku 2016 získala obec Větřkovice z Moravskoslezského kraje

6.10.2016

V Senátu PČR byly dne 6.10.2016 vyhlášeny výsledky celostátního ocenění Oranžová stuha České republiky 2016 v rámci soutěže Vesnice roku, kterou získala obec Větřkovice z Moravskoslezského kraje. Na druhém místě skončila obec Rudimov ze Zlínského kraje, třetí je obec Dolní Újezd z Pardubického kraje.

Celkem 12 obcí letos uspělo v krajských kolech. Jedná se o obce: Svijany (Liberecký kraj), Nová Ves v Horách (Ústecký kraj), Kratonohy (Královehradecký kraj), Drnovice (Jihomoravský kraj), Rudimov (Zlínský kraj), Hazlov (Karlovarský kraj), Sobíňov (Kraj Vysočina), Bělá pod Pradědem (Olomoucký kraj), Dolní Újezd (Pardubický kraj), městys Zvíkovec (Plzeňský kraj), Popelín (Jihočeský kraj) a Větřkovice (Moravskoslezský).

Vítěz Oranžové stuhy, obec Větřkovice, získala ocenění zejména za nejkomplexnější rozsah spolupráce zemědělských subjektů. Prezentace obce byla na velmi dobré úrovni a byla z ní patrná symbióza všech zúčastněných subjektů. Celorepublikový vítěz, obec Větřkovice, obdržel šek ve výši 900 tisíc korun.

Druhé místo získala obec Rudimov ze Zlínského kraje. Komisi uchvátila místní krajina i houževnatost místní zemědělců a jejich snaha o maximální využití možností i přes nelehké podmínky hospodaření v dané krajině.

Třetí místo v soutěži obsadila obec Dolní Újezd z Pardubického kraje za příkladnou spolupráci se všemi zemědělskými subjekty působícími v obci a snahu o navazování na tradiční zemědělské kořeny.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem