přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministr zemědělství podepsal podmínky soutěže Oranžová stuha České republiky roku 2016

30.5.2016

Ministr zemědělství Marian Jurečka podepsal podmínky letošního 10. ročníku ocenění Oranžová stuha České republiky. Vítězem se stane obec, která příkladně spolupracuje s místními zemědělskými organizacemi a spolky, a tím přispívá k rozvoji venkova. Oranžová stuha je součástí soutěže Vesnice roku.

Oranžovou stuhu může získat obec, která spolupracuje s místními zemědělskými organizacemi například při vytváření pracovních příležitostí nebo při využívání netradičních zdrojů energie. Cílem soutěže Oranžová stuha je vyhledávat, zveřejňovat a oceňovat příklady dobrých výsledků partnerství obce a zemědělského subjektu (např. zemědělského nebo lesnického podniku, místní organizace myslivců, rybářů nebo včelařů) při obnově vesnice a rozvoji venkova.

Obec, která získá Oranžovou stuhu České republiky roku 2016, bude mít šanci získat v roce 2017 dotaci až do výše 900 tisíc korun. Vítězové krajských kol můžou dostat podporu až 600 tisíc korun.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem