přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Severní Morava uvítala účastníky konference LINC 2022

30.9.2022

Ve dnech 21. – 24. 6. 2022 se Česká republika stala hostitelskou zemí významné evropské konference metody LEADER známé pod zkratkou LINC - Leader Inspired Network Community.

Před více než deseti lety se zástupci evropských místních akčních skupin (MAS) poprvé sešli v Rakousku, aby si vyměnili zkušenosti s realizací rozličných projektů a seznámili se s regionálním životem v pořadatelské zemi. Tato první akce ukázala, jak je důležité se osobně potkávat a blíže se poznávat, a tak se z prvního setkání stala tradice, kdy členové MAS mají možnost blíže poznat kulturní zvyklosti a mentalitu obyvatel různých evropských zemí. To jim pak následně umožňuje snáze navazovat kontakty a spolupracovat na různých zajímavých mezinárodních projektech.

Pro rok 2022 byly jako hlavní téma jednání zvoleny tyto oblasti:

  • Vzdělání
  • Podpora místních producentů a jejich produktů
  • Kulturní dědictví a turismus

Organizátoři zvolili pro místo setkání oblast Jesenicka a připravili pro účastníky vedle odborných seminářů a workshopů i řadu tematických exkurzí.

Video shrnující celou akci:

Videa z exkurzí po projektech:

 

 

 

 

 

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem