přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ředitelkou Zemského hřebčince v Písku se stala Hana Stránská

25.7.2022

Tisková zpráva – Ředitelkou státní příspěvkové organizace Zemský hřebčinec Písek ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) jmenoval Hanu Stránskou. Poté, co ředitel Karel Kratochvíle odešel do penze, byla od 1. března tohoto roku pověřena řízením organizace a následně vybrána v otevřeném výběrovém řízení.

„Paní Stránská je odbornicí ve svém oboru. Od roku 2016 působila v hřebčinci jako zástupkyně ředitele a koním se věnuje téměř celý svůj profesní život. Mimo jiné je viceprezidentkou Asociace svazů chovatelů koní, takže pevně věřím, že hřebčinec je nyní v dobrých rukou,“  řekl ministr zemědělství Zdeněk Nekula.

Hana Stránská (42) vystudovala Zemědělskou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, obor obecná zootechnika, šlechtění hospodářských zvířat, ekonomika a řízení podniku. Na stejné univerzitě v roce 2016 dokončila i doktorandské studium. Profesní zkušenosti má také v oboru propagace a marketingu, jezdectví či ošetřovatelství koní. Ve volném čase se věnuje jízdě na koni, výtvarnému umění nebo plavání.

Zemský hřebčinec Písek, s.p.o. je státní příspěvkovou organizací zřízenou Ministerstvem zemědělství. Plní funkci státního zařízení pro chov koní, odborného zařízení poskytující služby veřejnosti, se zvláštním zaměřením na odbornou veřejnost chovatelů koní i funkci strážce kulturního dědictví.

 

 

Vojtěch Bílý

tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem