přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Na Ministerstvu zemědělství se dnes poprvé sešla pracovní skupina k omezení drezury v cirkusech

8.11.2018

Tisková zpráva – Pracovní skupina, která má připravit podmínky omezení drezury zvířat v cirkusech, se dnes poprvé sešla na Ministerstvu zemědělství. Diskutovala zejména o variantách a rozsahu plánovaného omezení drezury.

Předložený návrh novely zákona na ochranu zvířat je nyní ve fázi vypořádávání připomínek vznesených v meziresortním připomínkovém řízení. S ohledem na protichůdné názory, které návrh na úplný zákaz drezury zvířat v cirkusech vyvolal, rozhodl ministr zemědělství Miroslav Toman o založení pracovní skupiny. Ta připraví podmínky pro omezení drezury zvířat.

Pracovní skupinu tvoří zástupci Ministerstva zemědělství, Ministerstva životního prostředí, cirkusů, Asociace svazů chovatelů koní ČR, Unie českých a slovenských zoologických zahrad, Státní veterinární správy a Ústřední komise pro ochranu zvířat.

Pracovní skupina by se znovu měla sejít za tři až čtyři týdny. Výsledkem jednání by měl být návrh regulace drezúry zvířat v cirkusech, který bude za MZe předložen k projednání vládě.

 

Vojtěch Bílý

tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem