přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství zahájilo resortní audit církevních restitucí

26.9.2018

Tisková zpráva – Na prvním jednání se dnes sešla Komise pro audit majetkového vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi, kterou založil ministr zemědělství Miroslav Toman. Její členové jednali zejména o prvních šesti podnětech k vydání pozemků některých subjektů.

„Úkolem Komise je především prověřit dodržení zákona při vydávání majetku státu spravovaného resortem Ministerstva zemědělství, tedy hlavně Státním pozemkovým úřadem a Lesy České republiky, “ řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.

Komise začala dnes projednávat prvních šest podnětů, které se týkají například vydání pozemků Suverénního řádu Maltézských rytířů v Březiněvsi, podnět k prověření vydání majetku tzv. Vratislavského arcibiskupství, podnět spolku Osada Kobylníky či podnět na přezkoumání vydání majetku kláštera Svatého Václava v Broumově.  

Ministr zemědělství očekává další návrhy pro práci komise z resortu MZe a jeho organizací i od veřejnosti dotčené církevními restitucemi a vydáváním majetku v uplynulých letech. V případě, že Komise zjistí pochybení či porušení zákona, navrhne ministrovi zemědělství další právní kroky. Komise bude ministrovi zároveň předkládat čtvrtletní zprávy o své činnosti a bude spolupracovat s externími experty veřejného i církevního práva z právnických fakult veřejných vysokých škol.

Ministr Toman zároveň požádá o nominaci dalších členů komise předsedu vlády, ministryni financí a Českou biskupskou konferenci.

 

Vojtěch Bílý

tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem