přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Veletrh Grüne Woche v Berlíně: Při podpoře zemědělského exportu musíme být mnohem aktivnější, řekl ministr Jurečka

16.1.2015

Tisková zpráva – Odborníkům, obchodníkům i běžným návštěvníkům je určen mezinárodní veletrh potravinářství, zemědělství a zahradnictví Internationale Grüne Woche (IGW), jehož 80. ročník dnes začal v Berlíně. Tradičně se na něm představuje i Česká republika se svojí národní expozicí. Veletrh je také místem setkávání nejvyšších představitelů agrárního sektoru zemí západní, střední i východní Evropy.

„Veletrhu v Berlíně se účastním hlavně proto, že chci pomoc českým exportérům na zahraniční trhy. Všichni jistě víte, jak dopadají ruské sankce na zemědělce a potravináře, kteří patří mezi nejvíce postiženou skupinu. Svou účastí na významných mezinárodních veletrzích chci hledat proexportní možnosti a zprostředkovat následná jednání. Ostatně ministerstvo zemědělství v této věci podniká řadu kroků, například zřízení zemědělských diplomatů. Ti budou ve vybraných regionech světa pomáhat českým potravinářům a agropodnikatelům navazovat obchodní spolupráci,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Pod patronací českého Ministerstva zemědělství letos na veletrhu vystavuje například firma Indiana s.r.o., která se specializuje na výrobu sušeného masa, Polabské mlékárny, a.s., tradiční a jeden z nejvýznamnějších výrobců tvarohů a tvarohových výrobků v ČR, a také významný producent ovocných destilátů ve střední Evropě Rudolf Jelínek, a.s. (přehled všech vystavovatelů z ČR v příloze).

Stánek MZe je místem jednání zahraničních delegací, setkání se zástupci zahraničních a domácích firem, zástupců veletržních správ, marketingových agentur, svazů a organizací činných v agrárním a potravinářském sektoru. Návštěvníci zde mohou získat různé publikace, zejména aktualizovanou verzi katalogů kontaktních adres resortu zemědělství v ČR a kontaktních adres výrobců v potravinářském průmyslu.

Výstava IGW je zaměřena v oblasti potravinářství na prezentaci gastronomie, na čerstvé produkty, ryby, maso a mléčné výrobky. Dále je představen široký výběr vín z různých zemí, piva a alkoholických nápojů, nechybí ani trendy v potravinářství a biopotravinách. Součástí výstavy je i lesnictví a myslivost, zahradnictví, květinářství a přehlídky hospodářských zvířat. Partnerskou zemí veletrhu je pro letošní rok Lotyšsko. Česká republika byla partnerskou zemí v roce 2005.

Letošního veletrhu Internationale Grüne Woche se účastní zhruba 1600 vystavovatelů ze 70 zemí, každoročně ho navštíví více než 400 tisíc návštěvníků.

Hynek Jordán
ředitel Odboru komunikace MZe

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem