přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministr zemědělství Marian Jurečka je na návštěvě Plzeňského kraje

7.5.2015

Tisková zpráva – Podpora protipovodňových opatření, pozemkové úpravy, Program rozvoje venkova a další zemědělská témata jsou hlavními body pracovní cesty ministra zemědělství Mariana Jurečky do Plzeňského kraje. Ministr jednal s primátorem Plzně Martinem Zrzaveckým a také ředitelem Regionální rozvojové agentury Plzeňského kraje Filipem Uhlíkem. Na programu má i setkání s domažlickým starostou Miroslavem Machem, besedu se zemědělci v Mrákově a prohlídku tamního zemědělského obchodního družstva.

„V minulé etapě programu Podpora prevence před povodněmi II bylo v Plzeňském kraji úspěšně zrealizováno 12 protipovodňových staveb za celkové náklady kolem 229 milionů korun. Nejdražší bylo komplexní opatření na Berounce v Plzni za více než 116 milionů korun. V současné třetí etapě jsou podané žádosti o podporu na tři akce, a to na Vodní dílo Klabava, kde jde o zvýšení schopnosti zadržovat vodu a zabezpečení před účinky velkých povodní, na zvýšení kapacity koryta Klabava – Rokycany a na protipovodňová opatření na řece Úhlavě v Přešticích,“řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Jedním z témat jednání ministra Jurečky byl i Program rozvoje venkova (PRV). V jeho rámci mohou obce v období 2014 – 2020 využít finanční prostředky například z dotačního titulu Lesnická infrastruktura. Jde o investice, které souvisejí s rekonstrukcí a výstavbou lesních cest včetně souvisejících objektů a technického vybavení, jako třeba vodní propustky, svodnice vody a mostky. Na tyto účely je vyčleněno zhruba 950 milionů korun.

Zemědělské obchodní družstvo Mrákov, jehož prohlídkou ministr Marian Jurečka pracovní cestu Plzeňska zakončí, se zaměřuje na pěstování řepky, pšenice, ječmene, máku a kukuřice a také na chov skotu a produkci mléka.

Hynek Jordán
tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem