přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Jezdecké slavnosti na zámku Kačina doplní prohlídka podzemní konírny

8.10.2015

Tisková zpráva – V Muzeu českého venkova na zámku Kačina u Kutné Hory, který je sídlem pobočky Národního zemědělského muzea Praha, se v sobotu 10. října konají tradiční Zámecké jezdecké slavnosti. Kromě představení různých jezdeckých stájí jsou pro návštěvníky připraveny letové ukázky dravců z obory Žleby, přehlídka automobilových veteránů a letos mimořádně prohlídka místní podzemní konírny.

„Koně na Kačinu patří z mnoha důvodů. Byly součástí životního stylu šlechty, která koně chovala pro radost, lov, dopravu, sport a prezentaci společenského postavení. Současně je kůň jako hospodářské zvíře součástí sbírkových fondů a badatelského zájmu Muzea českého venkova, které v zámku sídlí. Minulost šlechtického rodu Chotků si tak podává ruku se současností, což je patrné i v péči o unikátní zámeckou konírnu,“ řekla ředitelka Muzea českého venkova Alena Štecherová.

Unikátnost konírny mezi podobnými stavbami v ČR spočívá ve stupni zachovalosti autentických prvků a v celkové dispozici. Prostory jsou ze dvou třetin zapuštěny pod kolonádou zámku a celá konírna  je z praktických důvodů propojena přístupovým tunelem s parkem. Od ukončení stavby někdy před rokem 1823 navíc nedoznala žádných přestaveb a dochovaly se v ní původní kamenné a dřevěné prvky.

V programu slavností, které začínají v 10 hodin, předvede například Leona Satoriová mohutné tažné Brabantské koně, pro děti i dospělé je připravena pohádka Tři bratři od jezdecké stáje Przechwozd nebo dvě ukázky drezury za doprovodu hudby. Chybět nebude Hubertova jízda rozsáhlým zámeckým parkem.

V doprovodném programu je koncert lesních rohů Tria Boemi, pohádka Kocour v botách a také Sedm princezen v podání Divadelního spolku Oříšek z Kolína nebo výstavy výtvarného umění s jezdeckými motivy. Program letošních slavností zakončí show Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers s názvem „Když zaválí hot-jazz nebo swing!“

Návštěvníci mohou po celou dobu akce využít nabídky jízdy ve voze, v kočáře a na koních. Koncert Melody Makers a prohlídky zámku jsou zahrnuty v ceně vstupného.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem