přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministr Jurečka jmenoval náměstka úseku lesního hospodářství a ředitelku Ústavu zemědělské ekonomiky a informací

30.9.2014

Tisková zpráva – Novým náměstkem pro úsek lesního hospodářství se stal Patrik Mlynář, který se funkce ujme ve středu 1. října. Do čela Ústavu zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI) ministr zemědělství Marian Jurečka jmenoval Michaelu Šolcovou, která nastoupí v pondělí 6. října.

Jsem přesvědčen, že na oba posty jsme vybrali uchazeče, kteří mají odborné předpoklady a dlouholeté zkušenosti v daném oboru. Očekávám od nich profesionalitu a schopnost komunikovat s odbornou i laickou veřejností,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Novým náměstkem pro úsek lesního hospodářství byl jmenován Mgr. Patrik Mlynář, který vystudoval Univerzitu Palackého v Olomouci, právnickou fakultu. Pracoval na Ministerstvu zemědělství nejprve jako právník a později jako tajemník náměstka pro lesní hospodářství. Byl výkonným ředitelem Asociace lesnických a dřevozpracujících podniků a do současnosti ředitelem sekretariátu Asociace českého papírenského průmyslu.

„Vedle zajištění řádného fungování ústřední státní správy v oblastech lesnictví, rybářství, a myslivosti, chci přispět ke stabilizaci v odvětví, a to zejména cestou otevřené a konstruktivní komunikace se všemi zainteresovanými stranami,“ uvedl Patrik Mlynář.

Na funkci ředitele ÚZEI bylo vypsáno otevřené výběrové řízení, do kterého se přihlásilo celkem 22 uchazečů, k výběrové komisi postoupilo 7 z nich. Ústní pohovor s ministrem absolvovali 3 kandidáti, ze kterých byla vybrána Ing. Michaela Šolcová. Vystudovala Českou zemědělskou univerzitu v Praze, fakultu provozně ekonomickou. Dříve pracovala jako celní deklarantka, dále působila na pozici manažerky marketingové komunikace a v současnosti pracuje na Státním zemědělském intervenčním fondu jako pověřená ředitelka odboru rostlinných komodit. Nově jmenovaná ředitelka se chce zaměřit na stanovení a další rozvoj vědecké strategie ÚZEI.

„Mým dalším cílem je zvyšování kvality poskytovaných dat a informací jak Ministerstvu zemědělství, tak i ostatním orgánům státní správy, včetně zemědělských a potravinářských výrobců,“ uvedla Michaela Šolcová.

Hynek Jordán
ředitel Odboru komunikace MZe

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem