přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ředitelé inspekčních organizací se setkali s ministrem Tomanem

15.7.2013

Tisková zpráva – Ředitele všech tří resortních inspekčních organizací dnes přijal ministr zemědělství Miroslav Toman. Ústřední ředitel Státní veterinární správy ČR Milan Malena, ústřední ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce Jakub Šebesta i ředitel Státní rostlinolékařské správy ČR Zdeněk Mach, který je zároveň pověřený výkonem funkce ředitele Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského, ministra Tomana informovali o aktuálním stavu svých organizací.

V diskusi s Milanem Malenou a Jakubem Šebestou o současné situaci v oblasti bezpečnosti masa ministr Toman zopakoval svůj požadavek, aby zvýšené kontroly probíhaly nejen u rizikových produktů, ale týkaly se i ostatních dodavatelů masa z jiných zemí. A to v takovém rozsahu, aby bylo eliminováno riziko dovozu závadného masa do ČR.

Pokud by nedošlo k nápravě a závadné maso by k nám bylo i nadále dováženo, je ministr Toman připraven požádat o řešení Evropskou komisi.

Tiskové oddělení MZe

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem