přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Historický okamžik: Lesy ČR převedly do státního rozpočtu 6 miliard korun

30.12.2013

Tisková zpráva – Lesy České republiky, s. p. poprvé za celou svou dosavadní historii převedly do státního rozpočtu, resp. na zadaný účet v České národní bance, část volných finančních prostředků. Jde o částku ve výši 6 miliard Kč. Podnik tak učinil na základě vydaného rozhodnutí svého zakladatele, Ministerstva zemědělství a předchozího souhlasu vlády.

„Jde o historicky mimořádný okamžik, na který jsme se připravovali delší dobu. Tyto finanční prostředky se podařilo naspořit díky kvalitnímu hospodaření podniku v posledních letech S pravidelnými odvody části našich zisků do státního rozpočtu počítáme i v dalších letech. Jsem přesvědčen o správnosti takového kroku. Čím lepších hospodářských výsledků dosahujeme, tím více můžeme státu odvádět z vytvořených  zisků,“ řekl ekonomický ředitel Lesů ČR Michal Gaube, pověřený zároveň řízením LČR.

Usnesením vlády ze dne 18. 12. 2013, č. 994, k žádosti ministra zemědělství o vydání předchozího souhlasu Vlády ČR k převodu finančních prostředků soustředěných ve Fondu zakladatele podniků Lesy ČR, s. p. do státního rozpočtu, vydala vláda předchozí souhlas k převodu 6 miliard Kč do státního rozpočtu. Převod části volných finančních prostředků spravovaných Lesy ČR do státního rozpočtu umožnila Parlamentem ČR schválená novela zákona č. 77/1997 Sb., o státním podniku, ve znění pozdějších předpisů, která vstoupila v účinnost 1. 8. 2013. Převod částky 6 miliard korun již dříve schválila také Dozorčí rada Lesů ČR.

Ing. Dana Večeřová
ředitelka odboru komunikace MZe

Mgr. Zbyněk Boublík
tiskový mluvčí Lesů ČR

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem