přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Farmaření si v jižních Čechách vyzkoušelo 4600 lidí

8.7.2013

Tisková zpráva – Na Farmářské slavnosti v jihočeské obci Branná u Třeboně přijelo v sobotu 6. července přibližně 4 600 návštěvníků. Na farmě rodiny Smolíkových si prohlédli hospodářství s chovem dostihových koní, ovcí, skotu a rybníky s kapry. Děti i dospělí se mohli zúčastnit zábavných kvízů o sedlačení a řemeslech nebo si vyzkoušet vlastní dovednosti ve výtvarných dílnách.

Příjemnou a zábavnou sobotu strávili lidé, kteří se 6. července rozhodli přijet na rodinnou farmu Smolíkových v Branné u Třeboně. Letos už třetí díl Farmářských slavností jim kromě prohlídky ekologického hospodářství, jezdeckých dostihových koní, stáda ovcí a krav umožnil i vyzkoušet si život na venkově a sedlačení. Akci na statku v prostředí CHKO Třeboňsko připravilo Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Asociací soukromého zemědělství ČR.

FS

„Návštěvníci Farmářských slavností se bavili při soutěžích o farmaření nebo řemeslech. Velký úspěch měla naučná stanoviště, která dětem přiblížila dobu pravěkých začátků zemědělství. Dospělí si užili hudební vystoupení skupiny Rangers,“ řekl Arne Kejdana z Ministerstva zemědělství.

Farmářské slavnosti spoluorganizuje Ministerstvo zemědělství už třetím rokem jako možnost pro rodiny, aby poznaly, jak v jejich okolí vznikají kvalitní a čerstvé potraviny, a měly možnost pohodlně si je nakoupit přímo u farmářů při tzv. prodeji ze dvora. Akce také propaguje kvalitní prácí našich zemědělců.

Na slavnostech návštěvníci dostanou kontakty na farmáře s prodejem ze dvora a brožuru s informacemi o potravinách oceněných značkou kvality Regionální potravina.  Farmářské slavnosti pomáhají lidem orientovat se v tom, co se v České republice vyrábí a co dobrého farmáři produkují.

Termíny konání dalších slavností najdete na webové stránce www.farmarskeslavnosti.cz a na sociální síti Facebook. Vstup na všechny akce je zdarma.

·         27. července 2013 – Pardubický kraj: Trstěnice, Josef Sotona

·         24. srpna 2013 – Moravskoslezský kraj: Krnov – Petr Löwenthal

·         14. září 2013 – Liberecký kraj: Dvůr Borčice, Radko Lyer


Tiskový odbor MZe

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem