přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Polská strana přislíbila předat ČR seznam problémových polských producentů

12.4.2012

Tisková zpráva – Pracovní tým Ministerstva zemědělství pod vedením náměstka ministra Martina Hlaváčka dnes ve Varšavě získal příslib dodání seznamu firem, které polská strana považuje za problematické z hlediska možného využití průmyslové soli a další dokumentaci o nezávadnosti soli obsažené v polských produktech. Zaslání seznamu je podmíněno souhlasem polského ministra zdravotnictví a také polského ministra zemědělství.

Tým, který tvoří i ústřední ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) Jakub Šebesta a ústřední ředitel Státní veterinární správy (SVS) Milan Malena, do Polska vyslal ministr zemědělství Petr Bendl poté, co se ve čtvrtek 5. dubna objevily informace o stažení stovek tun potravin z tamního trhu, aniž by ostatní členské státy Evropské unie dovážející polské potraviny byly informovány o rozsahu a detailech případu. Za diplomatický úspěch lze rovněž hodnotit skutečnost, že jednání obou stran se zúčastnil i zástupce Evropské komise.

„Přestože jsme z polské strany získali příslib dodání seznamu firem, nemohu být se situací spokojen. Očekávám rychlé dodání přislíbených dokumentů, neboť naše návštěva prokázala, že polská strana informace má, ale otálí s jejich předáním. Pokud příslib nebude z polské strany během několika dní splněn, obrátím se na premiéra Nečase, aby téma projednal při jeho blížícím se setkání s polským protějškem Donaldem Tuskem. Kromě toho se chystám problematiku diskutovat také na nejbližším zasedání Rady ministrů EU, “ říká k výsledku jednání pracovního týmu ministr Petr Bendl.


Kateřina Böhmová
ředitelka Odboru komunikace MZe

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem