přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministr Petr Bendl jednal se svým slovenským kolegou Ľubomírem Jahnátkem o kvalitě a bezpečnosti potravin

24.8.2012

Tisková zpráva – Aktuálním tématům týkajícím se dozoru nad kvalitou a bezpečností potravin v rámci evropského trhu a vyjednávání o budoucnosti Společné zemědělské politiky po roce 2013 bylo věnované jednání české a slovenské delegace v Nitře. Česká delegace vedená ministrem zemědělství Petrem Bendlem se na Slovensku účastnila zahájení Mezinárodní zemědělské a potravinářské výstavy Agrokomplex.

Ministr Bendl a ministr zemědělství a rozvoje venkova Slovenské republiky Ľubomír Jahnátek hovořili zejména o výměně informací a zkušeností z fungování potravinového řetězce, o otázkách dozoru nad trhem s potravinami a projednali také problematiku kvality potravinářské produkce. „Vzhledem k řadě společných zájmů a cílů budeme při bruselských jednáních spolupracovat a společně postupovat především v otázkách týkajících se dozoru nad trhem s potravinami v souvislosti s neblahými zkušenostmi s polskými aférami, které zasahují obě země,“ řekl Petr Bendl.

Bendl na jednání české a slovenské delegace v Nitře

V delegacích obou zemí byly zástupci resortu zemědělství z oboru potravinářské výroby a legislativy i zástupci příslušných dozorových orgánů. „Při jednání jsme se zaměřili zejména na otázku vzájemné spolupráce, koordinace a výměny informací v oblasti dozoru nad trhem s potravinami. Se státním tajemníkem slovenského Ministerstva Štefanem Adamem jsme rovněž hovořili o přípravách a implementaci evropské i národní legislativy zaměřující se na potravinové právo,“ uvedl náměstek ministra zemědělství Martin Hlaváček.

Na nejvýznamnějším zemědělském veletrhu na Slovensku se představuje přes 450 vystavujících firem nejen místních, ale také z České republiky, Maďarska, Polska, Itálie, Německa, Francie, Švýcarska a dalších zemí. Jde o akci podobného významu, jako je mezinárodní agrosalon Země živitelka, jehož 39. ročník se uskuteční 30. srpna až 4. září v Českých Budějovicích.


Kateřina Böhmová
ředitelka Odboru komunikace MZe

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem