přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministr Bendl považuje postup polské strany za skandální

5.4.2012

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Bendl hodnotí dnešní informace o vývoji situace na polském trhu se solí jako velmi vážné. „Přijde mi absurdní, že Polsko na svém trhu činí opatření na ochranu domácích spotřebitelů, ale odmítá nám poskytnout informace, které potřebujeme k tomu, abychom v podobné míře chránili veřejnost v ČR. Takový postup je skandálním porušením evropských předpisů.“

Ministr Bendl proto znovu požádá o zásah Johna Dalliho, komisaře Evropské komise odpovědného za oblast veřejného zdraví a ochrany spotřebitele. Do Polska také bezprostředně odjede skupina složená ze zástupců ministerstva a resortních dozorových orgánů vedená náměstkem ministra Martinem Hlaváčkem a bude žádat o neprodlené předání informací o polských producentech, jichž se problém se solí týká.

České inspekční orgány dosud nezaznamenaly v odebraných vzorcích polské soli a výrobků z Polska žádné problémy. Zaměření na výrobky konkrétních producentů by jim ovšem pomohlo lépe zacílit činnost a zvýšit pravděpodobnost, že problematické výrobky – pokud nějaké skutečně problematické jsou – budou co nejrychleji nalezeny. „Nechápu, že kolegové z Polska svým postupem vystavují podezření všechny polské výrobky na našem trhu,“ konstatoval ministr Bendl.

Kateřina Böhmová
ředitelka Odboru komunikace MZe

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem