přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Kvůli jedovatému metylalkoholu provedla inspekce 2614 kontrol. Všechny zanalyzované vzorky byly v pořádku.

13.9.2012

Tisková zpráva – Státní zemědělská a potravinářská inspekce intenzivně prověřuje alkohol prodávaný zejména v menších prodejnách, u výrobců i v místech, kde se čepují rozlévané lihoviny. Inspektoři zatím provedli 2614 kontrol a odebrali 169 vzorků. Z nich dosud prošlo analýzou 89 a všechny vyhověly limitům na obsah metylalkoholu.

Všech 215 inspektorů Státní zemědělské a potravinářské inspekce je v terénu a kvůli smrtelným otravám metylalkoholem se zaměřují právě na kontrolu prodávaného alkoholu. Provedli 2614 kontrol a odebrali už 169 vzorků, z toho 7 pro potřeby Policie ČR. Zatím zanalyzovali 89 vzorků, všechny byly v pořádku.

„V důkladných kontrolách budeme pokračovat. Situaci se maximálně věnujeme. Oproti běžnému stavu se počet kontrol alkoholu zvýšil několikasetnásobně. Inspekce úzce spolupracuje s Generálním ředitelstvím cel ČR a hygienickou službou a policií,“řekl ministr zemědělství Petr Bendl.

Pokud Státní zemědělská a potravinářská inspekce zjistí podezřelou lihovinu, neprodleně odebere vzorek, na místě jej zapečetí a nařídí neuvádět předmětnou šarži nápoje do oběhu. 

Kateřina Böhmová
ředitelka Odboru komunikace MZe

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem