přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Kompenzace povodňových škod v zemědělství dnes schválila vláda

4.1.2010

Tisková zpráva – Povodně v roce 2009 způsobily v zemědělství škody za zhruba 200 mil. Kč. Ministerstvo zemědělství tedy připravilo na pomoc postiženým zemědělcům program, který bude pracovat s 50 miliony korun. Tyto prostředky budou rozděleny podle míry škod, jakmile program notifikuje Evropská komise.

„Program pokryje zhruba čtvrtinu škod, což je v současné situaci maximum možného. Jakmile program notifikuje Evropská komise, budou moci zemědělci žádat o finance,“ řekl ministr zemědělství Jakub Šebesta.

Program musí schválit EK, protože se v tomto případě jedná o veřejnou podporu. Ministerstvo zemědělství dále předpokládá, že škody bude kompenzovat částečně, a to dle míry a rozsahu poškození v jednotlivých oblastech a dle jednotlivých druhů škod. Aby nebyla výsledná náhrada nepřiměřeně vysoká, budou odečteny částky, které již poškozený subjekt obdržel, například pojistné plnění.

Jakmile EK program notifikuje, bude ministerstvo zemědělství o možnosti žádat finanční prostředky informovat.

Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem