přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Program na odstranění povodňových škod na vodovodech a kanalizacích startuje

8.1.2010

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Jakub Šebesta podepsal včera Pravidla pro poskytování a čerpání finanční podpory pro podprogram 129 142 „Podpora odstraňování povodňových škod způsobených povodněmi 2009“. V rámci tohoto podprogramu je možné finančně podporovat obnovu infrastruktury vodovodů a kanalizací.

Škody na vodovodech a kanalizacích ve městech a obcích byly zjišťovány prostřednictvím krajských úřadů a po odečtení předpokládaného pojistného plnění byly stanoveny ve výši 202 milionů korun. Podpora bude poskytována až do výše 80 % nákladů na stavební a technologickou část a příjemcem budou v tomto případě obce a města, které doplní podporu svými financemi. Rozpočet ministerstva zemědělství bude posílen o celkem 162 milionů korun, tedy o 80 % objemu zjištěných škod.

Podpisem pravidel je program otevřen a bude tedy možné přijímat žádosti o prostředky. Povodněmi postižené obce a kraje budou o možnosti čerpat prostředky ze strany ministerstva zemědělství informovány. Pravidla programu jsou k dispozici na internetových stránkách ministerstva zemědělství.

Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem